9. klasside lõpetajad said kogeda gümnaasiumis õppimist

Loomise kuupäev 22.04.2019

15.-18. aprillini said Jõhvi valla põhikoolide lõpuklasside õpilased tutvuda gümnaasiumis õppimisega.
Jõhvi Põhikooli 9. klassi õpilased külastasid 17. aprillil gümnaasiumit ning õpilased said osaleda kolmes 75-minutilises tunnis ja kuulata aatriumis Priit Kuuse (alias Wend) külalisloengut.

Programmeerimise tunnis arutlesid õpetajad Külli ja Airika õpilastega selle üle, milleks programmeeritakse ning kuidas programmeerimine on meie eluga seotud. Lisaks tehti esimesed sammud programmeerimiskeeles Python, kus õpilased said proovida, mida tähendavad käsud "print", "input" ning milliseid võimalusi pakub kilpkonn. Need, kes polnud varem programmeerinud, said teha oma esimese programmi.

Inglise keele õpetajad Jeferson ja Priscila tutvustasid esmalt õpilastele oma kodumaad Brasiiliat ning seejärel tuli õpilastel rääkida endast ja oma suhtumisest inglise keele õpingutesse. Kahooti ja sõnade mängu abil said õpilased proovile panna nii grammatika kui ka sõnavara oskuse.

Päeva viimaseks tunniks oli keemiatund, mille jooksul tuli õpetaja Kristelle juhendamisel sooritada kolm praktilist tööd. Kõige suuremaks väljakutseks oli õpilaste jaoks seebi valmistamine, kuna ise tuli lugeda juhendit ning töötada laboris ohutult.

Jõhvi Vene Põhikooli õpilaste koolikülastusest kirjutas 18. aprilli postituses bioloogiaõpetaja Liina.

Päev läks igati korda, millest annab kinnitust õpilaste positiivne tagasiside.


Kristelle Kaarmaa
Keemiaõpetaja

Fotode autor Kristelle Kaarmaa

Viimati muudetud 25.04.2019.