Uudis avaldatud 12.03.2020
Hea koolipere!
Reedel, 13.03 on koolimaja avatud, tunnid toimuvad, meie õpilased saavad koolist võtta vajalikke õppevahendeid ning ära viia isiklikud asjad.
Mõistame, kui kodudes tehakse otsus õpilast juba reedel, 13.03 kooli mitte saata.
ÜLEMINEK DISTANTSÕPPELE alates E 16.03.2020
Õppetöö jätkub, kuid alates esmaspäevast, 16. märtsist on õppetöö korraldatud mittestatsionaarselt distantsõppena ehk õpilane õpib kodus.
Aineõpetajad saadavad õpilastele Stuudiumi kaudu info distantsõppe korralduse kohta, kõik tunniplaanis märgitud e-tunnid toimuvad ning õpilased õpivad kodus (nt toimuvad online tunnid, videotunnid, antakse tähtajalisi ülesandeid, jne).
Lisainfot saab õpilane ja lapsevanem õppetöö korralduse kohta Stuudiumist.
Õppetööga jätkamisest koolimajas teavitame kooliperet Stuudiumi ja kodulehe vahendusel, kui olukord normaliseerub, koolid uuesti avatakse ning me veendunud oleme, et õpilastel on koolimajas õppimine ohutu.
Palume kõigil Jõhvi Gümnaasiumi õpilastel suhtuda rakendatavasse ennetusmeetmesse väga tõsiselt ning püsida kodus ja vältida kontakte väljaspool kodu. Kodune karantiin tähendab seda, et sellel perioodil ei ole lubatud kodust lahkuda.
Rakendatav ettevaatusabinõu on vajalik, et tõkestada viiruse levikut.
Lähikontakt on, kui inimene,
-
elab samas majapidamises COVID-19 haigega;
-
on olnud otseses füüsilises kontaktis COVID-19 haigega (nt kätlemine), vähemalt 15 minutit ja vähem kui 2 meetri kaugusel;
-
on olnud otseses kontaktis COVID-19 haige eritistega ilma kaitsevahendeid kasutamata (nt on peale köhitud, katsunud haige salvrätti paljaste kätega);
-
on viibinud COVID-19 haigega ühes ruumis (nt klassiruumis) vähemalt 14 inutit ja vähem kui 2 meetri kaugusel;
-
viibis transpordivahendis COVID-19 haige läheduses.
Tuleb püsida kodus ning kindlasti jälgida oma tervist.
Seni teadaolevalt on COVID-19 inkubatsiooniperiood kuni 14 päeva, keskmiselt 5-7 päeva.
Kui teil on palavik, köha ja hingamisraskused, kontakteeruge viivitamatult telefoni teel oma perearstiga või perearstinõuande telefoniga 1220. Perearst annab edasised juhised ning korraldab laboratoorseks testimiseks proovi võtmise. Kui terviseseisund on silmnähtavalt halvenenud, siis tuleb koheselt helistada 112.
Tatjana Ait
direktor