Uudised

Alina Shilman osales kunstiolümpiaadi lõppvoorus 10. mai Kristelle K


Kunstiolümpiaadi lõppvoor toimus laupäeval 4. mail Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis. Meie koolist pääses lõppvooru Alina Shilman.

Kohapeal toimus teooriavoor, lisaks tuli sooritada praktiline ülesanne teemal “Minu arm”, kus oli ülesandeks värviliste paberitega "maalida" maastik, mis on autorile tähenduslike vormidega. Kaasa tuli võtta ka kodutöö teemal “Tants”.

Pärast olümpiaadi toimusid erinevas vanuses osalejatele haridusprogrammid nii KUMU-s kui ka Kadrioru Kunstimuuseumis. Alina võttis osa programmist “Anarhia arhitektuuris”. Programmi sisuks oli USA kontseptuaalse kunstniku Gordon Matta-Clark looming, kes on muutnud arusaama arhitektuurist ja tema kohaspetsiifilised teosed on rajanud teed tänapäevastele kunstimeetoditele.

Olümpiaadi auhinnatseremoonia toimus Kadrioru Kunstimuuseumi valges saalis. Alina saavutas 23. koha.

Õpilast juhendas õpetaja Tairi Karafin.

 

Foto autor Alina Shilman

Kunstiolümpiaadi lõppvoor toimus laupäeval 4. mail Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis. Meie koolist pääses lõppvooru Alina Shilman.

Kohapeal toimus teooriavoor, lisaks tuli sooritada praktiline ülesanne teemal “Minu arm”, kus oli ülesandeks värviliste paberitega "maalida" maastik, mis on autorile tähenduslike vormidega. Kaasa tuli võtta ka kodutöö teemal “Tants”.

Pärast olümpiaadi toimusid erinevas vanuses osalejatele haridusprogrammid nii KUMU-s kui ka Kadrioru Kunstimuuseumis. Alina võttis osa programmist “Anarhia arhitektuuris”. Programmi sisuks oli USA kontseptuaalse kunstniku Gordon Matta-Clark looming, kes on muutnud arusaama arhitektuurist ja tema kohaspetsiifilised teosed on rajanud teed tänapäevastele kunstimeetoditele.

Olümpiaadi auhinnatseremoonia toimus Kadrioru Kunstimuuseumi valges saalis. Alina saavutas 23. koha.

Õpilast juhendas õpetaja Tairi Karafin.

 

Foto autor Alina Shilman