AÕA alustes sel aastal uuendatud kuues ja Jõhvi Gümnaasium edukalt

Loomise kuupäev 20.10.2022

Hariduskopteri ja Ida-Virumaa koolide koostööna jätkub ka sel õppeaastal Arukate õpilaste akadeemia (AÕA) turniir. Jõhvi Gümnaasiumi võistkond osaleb samuti turniiril. Turniiril on kuus mängu, millest esimene toimus 19. oktoobril Kohtla-Järve Gümnaasiumis.

 

AÕA ülesehitus on jäänud samaks ning koosneb viiest osast: kiired küsimused, audiovisuaalsed küsimused, eksperiment, arutlevad küsimused ning külalise küsimus. Punkte saab võistkond nelja esimese osa eest. Külalise küsimuse eest saab võitja meeskond eraldi premeeritud.

 

Selle aasta erinevuseks on punktide arvestamine, mis toimub kahes astmes:

I aste ehk põhikoolide 8.-9. klasside arvestus;

II aste ehk gümnaasiumite ja kõrgkoolide arvestus.

 

Lisaks aitab käesoleva aasta küsimused koostada Kvark ja Rakett69 Teadusstuudiod. Mõlemad organisatsioonid on populaarse Rakett69 telesaate ülesannete koostajad.

 

Esimese mängu II astme 1. koht läks seekord jagamisele Jõhvi Gümnaasiumi ja Kohtla-Järve Gümnaasiumi vahel. Külalise küsimuse, mis esitati VKG poolt aga võitis Jõhvi Gümnaasium 13 meeskonna seast. Tubli töö!

 

Jõhvi Gümnaasiumit esindas I mängus Kirill Volkov ( JG12), Airiin Viirlaid (JG12), Richard Sikora (JG11) ja Paul Pärt (JG10).

 

Tekst ja foto Riina Vaht

JG loodusainete ringijuht

Viimati muudetud 20.10.2022.