Arukate õpilaste akadeemia startis koos Jõhvi Gümnaasiumi meeskonnaga

Loomise kuupäev 20.01.2022

Ida-Virumaa koolide vahel toimus esimene kohtumine sarjast „Arukate õpilaste akadeemia“. Tegemist on võistlussarjaga, mis baseerub loodusteaduste tundmisel.

Kohtla-Järve Gümnaasiumis avapaugu saanud võistlusest võttis osa üheksa erinevat Ida-Virumaa kooli, sh ka Jõhvi Gümnaasiumi võistkond. Kümnenda koolina vaatles üritust Kohtla-Nõmme Kool.

Esimesel võistlusel tuli lahendada kümme kiirküsimust, näiteks arvata ära, kes on piltidel, arutle ette antud probleemide üle ning tee üks eksperiment. Lisaks tuli ära arvata ka boonuspunkte andev külalisesineja küsimus.

Seekordset võistlust külastasid Keskkonnaameti järelevalveosakonna inspektorid, kes rääkisid oma tegemistest ning küsisid küsimuse kalapüügivahendite kohta.

Esimese kohtumise võitsid TalTech Virumaa kolledži esimese kursuse üliõpilased. Jõhvi Gümnaasiumi võistkond, keda seekord esindasid Ott-Martti Vainura (JG10), Lii Maksimov, Marii-Heleen Maivel ja Konstantin Mikhaylov (JG11) saavutasid neljanda koha. Küll aga jagasid nad Narva Keeltelütseumiga esimest kohta külalisesineja küsimusele vastamisel.

Kuna ees on ootamas veel kolm kohtumist, siis sarja üldvõitja kuulutatakse välja meie koolis toimuval kohtumisel 06. aprillil 2022.

Järgmine etapp toimub Kohtla-Nõmme Koolis 2. veebruaril.

 

Tekst ja fotod

Riina Vaht

JG füüsikaõpetaja

Viimati muudetud 20.01.2022.