Avastasime filmi- ja teatrimaailma

Loomise kuupäev 14.05.2019

8. mail külastasid JG10 valikkursuste „Kirjandus ja film“ ning „Draama ja teater“ õpilased Tallinnas Filmimuuseumi ja Eesti Draamateatrit.

Filmimuuseumis oli õpilastel võimalus tutvuda Eesti filmi arenguga, uurida filmi tegijate tööülesandeid. Muuseum pakub palju interaktiivset. Ringkäigu ajal pakuti ka tegevusi rühmades, kus pidi ära arvama filme, heliloojaid, lauljaid ja ning plakateid. Palju elevust pakkus võimalus sattuda green screen´i abil tuntud filmi ja riietuda nunna või kellamees Lible kostüümi.

Pärast muuseumi avastamist liikusime edasi Eesti Draamateatrisse, kus meid võttis vastu kirjandustoa toimetaja Kairi Kruus, kes tegi meile teatris tuuri. Nägime lavatagust, näitlejate puhketuba ja palju muud. Seejärel kogunesime Maalisaali, kus kohtusime noore näitleja Karmo Nigula ja dramaturg Mehis Pihlaga. Nad jutustasid meile, kuidas nad teatrisse jõudsid, milline on teatriinimeste argipäev.

Õppekäik oli väga hariv ning põnev. Kindlasti soovitan kõigil filmihuvilistel külastada Filmimuuseumit ja vaadata ära mõni etendus Eesti Draamateatris.

Maria-Helene Sternhof
10.b klassi õpilane

Fotode autor on Aleksandr Petrov.

Viimati muudetud 14.05.2019.