Distantsõppe nutikad lahendused

Loomise kuupäev 04.04.2020

Lõppes distantsõppe kolmas nädal. Selle aja jooksul on nii õpilased kui ka õpetajad pidanud kohanema ja edukalt hakkama saama uue õpikeskkonna ja meetoditega. Maksimaalselt on proovile pandud meie kõigi digivõimekus. Tavapäraseks on muutunud online tunnid ja koosolekud nii õpilaste, õpetajate kui ka lapsevanematega.

Meie õpetajad on kasutanud väga erinevaid ning nutikaid lahendusi selleks, et õppimine oleks jätkuvalt motiveeriv, enesejuhitud, mitmekülgne ning tulemuslik.

Reaal- ja loodusainetes on õpilased pidanud ise koostama õppevideosid, milles õpitav on seostatud näidetega igapäevaelust. Lisaks on õpilased loonud nii meeskonnatööna kui ka individuaalselt veebipõhiseid mõistekaarte ja ristsõnu.

Ajaloo tundides on õpilased  saanud koos tegutseda padlet keskkonnas ning teinud canva programmi abi temaatilisi esitlusi ja plakateid. Eesti keele tundides on koostatud väga sisukaid ja visuaalselt efektseid esitlusi.  

Mitmed õpetajad kasutavad tunnitöös Google Drive keskkonda, mis võimaldab õpilastel mitmekesi koos töötada ja õpetajal koheselt kommenteerides anda tagasisidet. Tänuväärne on ka paljude võimaluste ja innovaatiliste lahendustega Moodle e-õppe rakendus, kuhu õpetajad on loonud erinevaid kursusi.

 

Õpilastel ja õpetajatel on võimalus osaleda koolisisesel fotokonkursil „Mina ja distantsõpe“ ning jagada kooli Instagrami lehel inspireerivaid fotosid ja videoklippe sellest, kuidas üksi treenides ennast vormis hoida.

 

Kristelle Kaarmaa

JG õppejuht ja keemiaõpetaja

Viimati muudetud 04.04.2020.