Eesti Vabariik 103

Loomise kuupäev 22.02.2021

Iga sünnipäeva tähistame uhkusega südames! Eesti Vabariigi 103. sünnipäevaks värvisime koolimaja sini-must-valgeks, kogusime seinale mõtteid oma kodumaast, tegime viktoriini, kuulasime isamaalist luulet, pidasime piduliku veebiaktuse ja osalesime mälestustseremoonial.

Juba esmaspäeval 15.02 oli koolimaja kaunistatud sini-must valgeks ning võimalus oli jäädvustada hetki fotonurgas.

Iga päev sai 1. ja 2. tunni alguses kuulata kooliraadiost isamaalist luulet. Lõunapausidel kõlasid aatriumi teleritest meenutused tantsu- ja laulupidudest.

Neljapäevases Eesti teemalises viktoriinis selgusid parimad Eesti tundjad: Matvei Žuravljov 12f 1. koht, Angelika Hainatskaja 11a 2. koht ja Vladimir Rževski 11e 3. koht. Kas Sina tead Eesti 2021. aasta lindu?

Sel aastal on kõik teistmoodi! Eesti Vabariigi sünnipäeva pidulik aktus toimus ettesalvestusega ning seda sai vaadata ühes oma klassiga eraldi klassiruumis. Sellegi poolest ei jäänud midagi ära, isegi hümni lauldi! Tunnustamiseks külastasid päevajuhid ja direktor iga klassi eraldi. Aktuse etteasted filmis ja monteeris Dana Kalašnikova.

Nädala lõpetuseks külastas 19. veebruaril meie kooli haridus- ja teadusminister Liina Kersna. Räägiti koolielust ja Jõhvi Gümnaasiumi valikmoodulistest. Täname ministrit väga sooja ja meeldiva kohtumise eest!

Riigi sünnipäeval 24. veebruaril, toimus Jõhvis Eesti Vabariigi 103. aastapäevale pühendatud mälestustseremoonia, kus osalesime ka meie. 

 

Palju õnne Eesti!

 

Kadri Keerme

huvitegevuse koordinaator

Viimati muudetud 08.03.2021.