Emakeelenädal Jõhvi Gümnaasiumis

Loomise kuupäev 20.03.2023

Jõhvi Gümnaasiumis toimus 13.-17. märtsil emakeelenädala raames koolis mitu erinevat üritust, kus pöörati erilist tähelepanu eesti keelele.

Nädala jooksul kõlas kooliraadio kaudu palju ilusaid luuletusi. Emakeelepäeva tähistamine algas hommikuse aktusega, kus kõlas Konstantin Mikhaylovi ja Matthew William Trenholmi imekaunis klaverimäng ning meeldivaid mõtteid jagas oma kõnes ÕE president Reelika Rannamäe. Samuti osaleti Vikerraadio e-etteütlusel.

Loovuse väljendamiseks oli kooliperel võimalus kaasa lüüa raamatuseljaluule võistlusel, mille võitjateks osutusid 12.a klassi õpilased Lii Maksimov, Evelin Gutseva ja Margit Hiiesalu.

15. märtsil oli koolinoortel külas doktorant Mari-Liis Korkus, kes pani 11.a ja 11.b klassi õpilased mõtlema noorte keelekasutusele ja tutvustas, kuidas keeleteadlased seda analüüsivad.

17. märtsil andis Aleksandr Petrov 10.a ja 10.b klassile loengu teemal “Kuidas kirjutada mõnuga”, jagades erinevaid nippe ning soovitusi.

Oma teadmisi said õpilased proovile panna 16. märtsi Kahoodis, kus leidus küsimusi nii tuntud Eesti filmidest, olulistest tähtpäevadest kui ka eesti keele grammatikast. Esimese koha saavutas 12.c klassi võistkond.

Täname kõiki osavõtjaid ning loodame, et järgmisel aastal traditsioon jätkub.

 

Fotode autorid Heleriin Karask, Erika Prave, Dea Proode, Marily Lätt.

 

 

 

 

 

Viimati muudetud 20.03.2023.