Eesti Kunstiakadeemia (EKA) vabade kunstide teaduskond kuulutas 22. aprillil EKA fuajees avatud näitusel välja gümnasistide kunstikonkursi “Kasulik kunst?! Inimene ja töö” võitjad.
Konkursile oodati osalema kaasaegsest kunstist huvituvaid loomingulisi ja ärksaid keskkooliõpilasi, kes soovivad oma ideedega panustada kaasaegse kunsti tulevikku. Konkursi teemaks oli sel aastal “Inimene ja töö”. Konkursil sai osaleda mis tahes meediumis kunstiteosega. Oodatud olid terviklikud teosed ja teoste seeriaid – nii noorkunstnikelt kui kunstnike gruppidelt.
Inimeste maailm on üles ehitatud läbi töö. Tööd on nähtud elu mõttena, õigustusena inimeseks olemisel. Mis on tänapäeval töö roll inimese elus? Kuidas kujundab uus põlvkond töö tähendust – kas see on kohustus või võimalus, piirang või vabadus? Millised on tööd, mida me oma elus teha tahaksime? Millal on töö töö ja millal on töö kutsumus, eneseteostus, elu sisu? Kas looming on töö? Kõigile on tuttav Tammsaare kuulus fraas on “Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb armastus.” Oscar Wilde ütleb aga, et “töö on pelgupaik neile, kel pole midagi paremat teha.” Kas töö on paratamatus või võimalus? Konkursi eesmärk on avada ja mõtestada töö tähendusi läbi noorte kunsti.
Jõhvi Gümnaasiumi õpilane Jelizaveta Zarkova pälvis aktuaalsuse eripreemia töö “Kontendi loojate mitmekesisus” eest.
Palju õnne!