Filmifestivalil „Laterna magica“

Loomise kuupäev 17.04.2019

Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskus korraldas sel kevadel juba XII korda rahvusvahelise harrastusfilmide festivali. Sinna on oodatud kuni 10-minutilised lühifilmid eri kategooriatest.

 

Esitada võib nii mängu-, dokumentaal-, anima- kui ka muusika- ja reklaamfilme. Meie kooli tuli kutse osaleda publikupreemia väljaselgitamises. Vaadatavate seas oli ka Kirill Volkovi „Jõhvi Gümnaasiumi suvelaager“. Lõplikud võitjad selguvad 21. aprillil.

 

Valikkursusel „Kirjandus ja film“ olime jõudnud just sellesse etappi, et kirjutada arvustus mõnele filmile või filmisündmusele. Seega sobis antud esitlus väga hästi õppekäiguks. Järgmises tunnis kirjutasidki õpilased arvustusi nähtud filmide või festivali kohta.

 

Nähtud dokumentaalifilmi kohta kirjutas Maria-Helene Sternhof:” Üks lühifilm oli teistest kõvasti üle. Selleks filmiks oli “Breaking The Ceiling”, mille tehniline tase oli väga hea, ta oli motiveeriv, teistest erinev ja kohe oli märgata tööd, mida selle videoga tehtud oli.”

 

Kristina Kentem arvustas ka meie kooli õpilase tööd: “Mulle väga meeldis see film. Minu arvates see film on huvitav ja rõõmus. Pärast filmi vaatamist mul tekkisid mälestused, sest ma ise olen selles laagris käinud, mõnedes stseenides olen ka mina ise. Selles filmis näitlejad olid kooliõpilased ja õpetajad, aga nad ei pidanud midagi mängima, neid lihtsalt filmiti.”

 

Õpilane Richard Pärss aga arvas nii: „Olen konkursiga väga rahul ja loodan minna ka järgmisel aastal, kuid teisest vaatenurgast on see ka hea võimalus algajatest filmiloojatel saada kogemust. Kuid ka vanemad ja kogenumad filmiloojad saavad näidata enda uut loomingut ja võita auhindu. Igatepidi on taolised festivalid teretulnud, neid võiks olla rohkemgi.”

 

Loodan ka järgmisel õppeaastal osaleda õpilastega publikuhääletusel.

 

Maie Marks, valikkursuse õpetaja

Viimati muudetud 17.04.2019.