Fookuses küberturvalisus

Loomise kuupäev 05.03.2020

Aine „Küberkaitse“ õpilased külastasid 4. märtsil õppekäigu raames Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA) ning ettevõtteid Rangeforce ja Malwarebytes.

Külastuse käigus andsid RIA juhtivtöötajad õpilastele ülevaate organisatsiooni struktuurist ning tegevusaladest. Loengu läbiviijad asetasid rõhu kasutaja harimisele ning nentisid, et iga operatsioonisüsteem on ebaturvaline, kui kasutaja ei ole teadlik ohtudest. Lisaks pandi õpilastele südamele, et iga fail ei ole avamiseks ning iga link ei ole klikkimiseks.

Rangeforce ettevõtte tegevusvaldkond hõlmab kübermaailmas osavate noorte pealekasvu eest hoolitsemist, luues selleks õppimisplatforme. Ettevõtte tegevjuht Jaanus Kink tõi välja ka omapärase võrdluse kübermaailma ohtudega silmitsiseismisel:

„Küberturvalisus ei ole ainult spetsialistide asi, nii nagu tulekahju ei ole ainult tuletõrjuja asi. Me ise peame tegema kõik selleks, et tuli ei tekiks.“

Malwarebytes tegeleb viirustõrje tarkvara väljatöötamisega ning on selles valdkonnas maailmas üks parimaid. Ettevõte on multikultuurne ning väärtustab eelkõige inimese teadmisi. Mõlemad ettevõtted ootavad oma ridadesse häid küberturvalisuse eksperte.

 

Külli Kallas
õppejuht ja uurimistööde koordinaator

Foto autor Külli Kallas

 

 

 

Viimati muudetud 06.03.2020.