Fotonäitus "Moraalne paanika"

Loomise kuupäev 25.01.2021

Praktilise töö raames "Minu tee fotograafias" on võimalus tutvuda Mark Klevetsi fotonäitusega, mis asub Jõhvi Gümnaasiumis 2. korrusel treppide juures.

Viimastel aastatel on loovusest saanud inimeste peamine eneseväljenduse instrument. Oma näitega tahan näidata, milleks tavaline õpilane võimeline on. Olen mobiilifotograaf ja minu kireks on kõike pildistada ja näidata maailmale seda, kuidas ma seda näen. Viie aasta jooksul olen oma lemmikharrastuses ületanud palju isikliku kasvu kriise, inspiratsiooni otsimisi, kuid pole kunagi üritanud peatuda selle saavutamise teel, et näidata inimestele maailma nii, nagu mina seda näen.

Mul on hea meel esitada teile fotoalbumil põhinevat näitust nimega "Moraalne paanika". Selles albumis tahan rääkida loo valgusest, mis läbib meid, läbi kaunite hoovitänavate, läbi kilomeetrite teid, justkui oleksid meie tunded, mida tunneme ja mis on lõpuks välja tulnud ja otsustanud näidata, mis need on.


Esialgu vihjas valguse idee selles albumis mingile võlule ja selle arengu jälgimine läbi kõigi fotode prisma oli põnev vaatepilt isegi minu jaoks. Ühel pilvesel sügisõhtul, võtsin oma telefoni, statiivi ja ehituslambi, mille olin eelnevalt üle teipinud eri värvi kleeplindiga, läksin oma maja lähedale tänavale ja andsin oma kujutlusvõimele vabad käed. Seades telefoni statiivile, tehes kõik seaded, jooksin taskulambiga mööda oma kodulinna mahajäetud sügistänavaid ja lõin midagi uskumatut ja inimsilmale kättesaamatut.


Varsti pärast koju naasmist hakkasin neid fotosid töötlema ja aja jooksul omandasid need erilise atmosfääri - sügava öö, külma ja sügise õhkkonna. Kuid oranžikaspunased valgusjooned rääkisid meile soojusest, valguse ja leegi allikast. Isegi pärast seda, kui olete pärast fotode vaatamist silmad sulgenud, jääb öise maanteesõidu maitse alles ja see energia jääb sinusse, mis laeb selle albumi valgust.


Sellel näitusel esitlen teile teoseid, mille kallal olen hiljuti töötanud. Tahtsin näidata oma rada, kuhu pürgin läbi fotograafia. Kõik fotod on tehtud mobiiltelefoniga iPhone 11. Kõik leiavad nendelt fotodelt midagi huvitavat.


Oleksin teile tänulik, kui kirjutaksite oma arvamuse minu töö kohta. Näituse kõrval on laud koos tagasiside kastiga. Vajan seda praktiliste tööde kirjutamiseks ja isiklikuks kasvuks.

Mark Klevets
11.f klassi õpilane

Viimati muudetud 25.01.2021.