Huvitav distantskohtumine

Loomise kuupäev 14.05.2020

8. mail kohtusid vene keele tunni raames Jõhvi Gümnaasiumi 11.a ja 11.b klassi õpilased Google Meetis Daniil Golubeviga, kes rääkis disaini valdkonna tähtsusest 21. sajandil, õppimis- ja karjäärivõimalustest ning eneseteostusest.

 

Olles Kohtla-Järvelt pärit ning elades praegu Hispaanias, jagas ta õpilastele mälestusi gümnaasiumis õppimisest, elutee radadelt saadud kogemusi ning disaini maailmas vajalikke oskusi - kõike seda, mis saaks aidata disainist huvitatud õpilasi ning inspireeriks noori avastama töömaailma võimalusi.

 

Daniil Golubevile oli see esimene kohtumine Jõhvi Gümnaasiumi õpilastega distantsõppe perioodil ning gümnasistid avastasid põnevusega, mis neid ootamas on.

 

Daniil alustas tundi enda tutvustamisega ning algushetkest oli tunda, et enamikule õpilastest oli see väga huvitav. Õpilased tutvusid Ida-Virumaalt pärit inimesega, kes oli veel mõned aastad tagasi üliõpilane, aga praeguseks on teinud koostööd mitme suure firmaga nii Eestis kui ka välismaal, kujundanud ning korraldanud mitu tähelepanuväärset projekti.

 

Daniil Golubevi tunni jooksul said õpilased teada,

 

● milline disain saab olla ning kui tähtis on see 21. sajandil;

● kui palju mõjutab disain meie igapäevast elu;

● millised õppimis- ja karjäärivõimalused on Eestis ja välismaal tänapäeval;

● kuidas leida idee ettevõtluseks ning saavutada häid tulemusi ärimaailmas;

● millised raskused võivad tekkida eneseteostusel ning kuidas nendega toime tulla.

 

Õpilaste lemmikuks osutus kohtumise viimane osa, kus moodustati võistkonnad ja tehti koos loovülesannet. Tunni viimases osas vastas Daniil õpilaste esitatud küsimustele ning märkis ära parimad. Gümnasistide kommentaaridest, heast tujust ning naeratusest võib arvata, et see tund jääb üheks eredamaks mälestuseks distantsõppe perioodist.

 

Aleksandr Petrov

JG 11.b klassi õpilane

Viimati muudetud 14.05.2020.