Ida-Virumaad tutvustav väljasõit külalisõpilastele

Loomise kuupäev 09.06.2022

7. juunil korraldasid õpetajad Laura ja Dea valikkursuste nädala külalisõpilastele väljasõidu, et tutvustada neile meie kodukandi ilusamaid kohti.

 

Ida-Virumaa on tuntud kaevanduspiirkond, tänu millele on tekkinud palju huvitavaid vaatamisväärsusi. Üheks põnevamaks võime pidada helesinist laguuni, mis oli ka õpetaja Deale uueks paigaks. Tänu päikesepaistelisele ilmale oli vesi eriti erk türkiissinist värvi, tekitades tunde, justkui oleks sattunud mõnda Vahemereäärsesse riiki. Vee värv ning valge põhi on küll ahvatlevad ujuma minekuks, kuid vesi on leeliseline ning selle katsumine on pigem mittesoovitatav.

 

Järgmiseks peatuspaigaks oli Sillamäe Mere puiestee ja rannapromenaad. 2020. aastal valminud promenaad kulgeb mööda merekallast, soe ilm tegi jalutuskäigu väga mõnusaks. Külalisõpilased käisid vaatetornis, õpetajad eelistasid vaadet nautida madalamalt. Koos sai ka kiikuda laste mänguväljakul, korjati põnevaid kive ning katsuti merevett, mis vaatamata külmale kevadele oli väga soe.

 

Edasi liiguti mööda merekallast Toila Oru parki. Jalutuskäik Karuväravatest mööda alleed viis Pätsi lossiplatsile. Õpetajad näitasid, kus asus Pätsi loss ning uudistati ka alles õitesse puhkemas roosiaeda.

 

Seejärel liiguti edasi Valastele. Tee mööda rannikut pakkus ilusaid vaateid merele. Seekord nauditi Valastel vaadet vaid vaateplatvormilt. Kuigi joa võimsus oli madal, oli siiski huvitav vaadata Eesti kõrgeimat juga ning triibulist läbilõiget pinnasest.

 

Edasi suunduti läbi Kiviõli Maidlasse. Tutvuti Eesti ühe kõrgeima poolkoksimäega, millel asub tuntud seikluskeskus. Teekonnal nähti ära ka Püssi mägi, mille tipus lehvib kaunilt Eesti lipp. Läbisõidul Maidlast nauditi kohalikku ilu ja mõisa. Kuna Maidla oli ka õpetaja Dea kodukandiks, siis oskas ta sinna juurde rääkida huvitavaid seiku.

 

Seejärel suunduti Kohtla-Nõmmele, vahepeal jäi teele ka Aidu karjäär. Aidust edasi suunduti läbi Kohtla-Nõmme koju. Teepeal visati pilk peale Kohtla-Nõmme kaevandusele, Kohtla-Järve linnale ning Kukruse mäele.

 

Ühekoos sõideti läbi ligi 200 kilomeetrit.

 

Fotode autorid Laura Kuusemets ja Dea Proode.

Viimati muudetud 09.06.2022.