JG-s toimus karjäärinädal

Loomise kuupäev 18.03.2019

11.-15. märtsil toimus Jõhvi Gümnaasiumis juba traditsiooniks saanud Karjäärinädal. Samal nädalal toimus ka Emakeelenädal. Nädala jooksul toimusid kohtumised erinevate elukutsete esindajatega, kutse- ja kõrgkoolide mess, karjäärimess ning nädala lõpetas Karjäärikompass.

Esmaspäeval oli kõikidel huvilistel võimalus tutvuda erinevate valdkondade esindajatega: Eelika Kiil (geoloogia ja keskkonnatehnoloogia), Irina Bojenko ja Irina Derbneva (avalike suhete juhid), Kaur Väikene (patrullpolitseinik) ja Arina Reškina (uurija), 
Ljubov Kanarbik (sotsiaaltöötaja), Maksim Alteberg (kriminalist), Mari Luuk (ringkonnaprokurör), Natalia Vilde (radioloog), Julia Koval ja Karina Romanova (füsioterapeudid), Samuel Golomb (toimetaja), ning Villiam Linder (Viru Vangla järelvalve osakonna juhataja).

Teisipäeval oli võimalus kuulata järgnevaid esinejaid:  Ebe Põder (psühholoog), Erik Gamzejev (ajakirjanik), Kadri Jalonen (turism), Ksenia Naumenko (toidutehnoloogia),  Olev Mihkelson (kohtunik), Tarmo Bakler (tervishoiu süsteem ja meditsiini korraldus), Julija Borovikova (laboriteenistuse vastutav laborispetsialist).

Kolmapäeval toimus aga kutse- ja kõrgkoolide mess, kus õpilastel oli võimalus tutvuda erinevate koolidega ning saada põhjalikku infot erialade ja sisseastumistingimuste kohta. Karjäärimessil olid esitatud järgmised õppeasutused: TalTech, TalTechi Virumaa Kolledž, Tallinna Ülikool, BFM, Sisekaitseakadeemia, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Eesti Lennuakadeemia, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Narva Kolledž, Lääne-Viru Rakenduskõrgkool, Kõrgem Kunstikool Pallas ning Eesti Maaülikool. Koolide esindajad olid väga sõbralikud ja suutsid vastata peaaegu kõikidele tekkinud küsimustele. Rääkisid ka erinevatest ettevalmistuskursustest ja võimalustest saada tudengivarjuks. Mõned pakkusid praktilisi ülesandeid ja väikseid meeneid. Paljud aineõpetajad kasutasid võimaluse ära ning andsid õpilastele ülesandeid, nt otsida infot või intervjueerida koolide esindajaid. Ühesõnaga, kõik koolid on kõrgelt hinnatud ja iga õpilane leidis midagi endale.

Neljapäeval toimus Karjäärimess, kus olid esindatud Eesti Töötukassa, Eures, Junior Achievement, Southwestern Advantage ja IVEK. Õpilased said infot selle kohta, kuidas leida endale suveks tööd mitte ainult Eestis, vaid ka välismaal. Ettevõtlikele noortele räägiti õpilasfirma või MTÜ loomisest.

Reedel toimus traditsiooniline Karjäärikompass 2019. Teemakohane loeng toimus aatriumis, kus külalisteks olid Eesti Töötukassa esindaja Merle Renzer ja Jõhvi Gümnaasiumi 11.b klassi õpilane Kirill Volkov. Merle Renzer rääkis tööturu üldistest trendidest ning Kirilli tegi kokkuvõtte teemal, kuidas tema hobist sai ettevõte. Merle rääkis õpilastele, mis erialad tulevikus ei ole enam nõutud ning mis erialadele noored võiksid tähelepanu pöörata. Peale selle andis Merle nõu karjääriplaneerimise osas ning rääkis üldiselt Eesti tööturust. Kirilli loengust said õpilased teada, kuidas saab luua MTÜ ning mis käigud on selle jaoks vajalikud. Kirilli ettekandest jäi kõlama, et kõik on meie elus võimalik, ainuke asi, mis loeb, on inimese tahe ja motivatsioon. Loengust võttis osa rohkem kui 80 õpilast. Ürituse lõpus toimus väike Kahooti mäng, mis omakorda näitas, et õpilased olid tähelepanelikud ning üritust neile huvitav ja kasulik. Kahooti võitjad said kingituse Eesti Töötukassalt.

Õpilased võtsid karjäärinädalast aktiivselt osa. Usume, et noored leidsid tänu karjäärinädala üritustele vastused paljudele oma küsimustele. See nädal oli väga inspireeriv ja meeldejääv nii õpilastele kui ka õpetajatele. Tore, et meie koolis on võimalus tutvuda nii innustavate, motiveerivate ja huvitavate inimestega!

Jõhvi Gümnaasium tänab kõiki, kes aitas karjäärinädala toimumisele kaasa!


Diana Ragni ja Kristiina Linnard, 11.d õpilased

Viimati muudetud 18.03.2019.