JG11 osales 6. mail õuesõppepäeval

Loomise kuupäev 13.05.2019

Esmaspäeval, 6. mail 2019 toimus Eesti Kaevandusmuuseumi territooriumil JG11 matkapäev "Ettevõtlikult looduses", kus õpilased panid oma teadmised ja oskused proovile lahendades mitmesuguseid ülesandeid. Üritus korraldati 11. klassi õpilaste praktilise töö raames.


Kohale tulnud 101 õpilast jagasid end kümneks grupiks ning läbisid kaardi järgi orienteerudes erinevaid tegevuspunkte. Tegevuspunktides olid Viru Vangla, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Ida-Viru Kutsehariduskeskus, Firmasport, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, õpetajatelt nuputamise punkt ning õpilastelt kehaline kasvatus, tantsimine ja raudteeohutus. Punktides hinnati gruppide sooritusi 10-palli süsteemis, mille põhjal tekitati pingerida.


Võitjaks osutus võistkond nr 1 koosseisus: Pirgit Tiislär, Anne-Maria Jazõkov, Anna Kisseljova, Marika Brenkina, Liis Täpsi, Moona Kilk, Adriana Alliku, Kristiina Bogens ja Brigita Kasemets.
Auhinnakotike sisaldas kinkekaarte erinevate sponsorite poolt, kelleks olid: Kino Amadeus, Eesti Kontsert, Kohvik Noot, Vana Fregati Pubi. Võitjaid autasustati 9. mail, keskkonnanädalal.
Võitjavõistkond valiti välja ka Eesti Firmaspordi Liidu poolt, kuna just see võistkond esitas ideerünnakus kõige uudsemaid spordialasid. Auhinnaks saadi võimalus minna kas: 2020. a Kääriku Suvespartakiaadile või 2019. a Haapsalu Suvespartakiaadile vastavat ala korraldama 600-le inimesele.


Pärast tegusat päeva küsiti osalejatelt ka tagasisidet, mis osutus väga positiivseks. Paljude õpilaste arvates tuleb õuesõppe traditsiooni jätkata ka tulevastel aastatel. 

Tuleb jätkata, sest see on lõbus, saab veeta aega looduses ning lisaks saab vanu teadmisi kontrollida ja uusi juurde.” Marika Brenkina.

Kindlasti tasub edaspidi traditsiooni jätkata, kuna see on hea viis koolimajast välja liikuma saada ning harjutada oma rühmatööde oskusi.” Anne-Maria Jazõkov.

Üritus möödus planeeritult, ilm oli kiiduväärt ning õpilased kui ka partnerid jäid vaatamata pikale päevale üritusega rahule. Korraldajad said ütlemata positiivse ja hariva kogemuse ürituse korraldamise valdkonnas ning on tehtud tööga väga rahul.

 

Pilte matkapäevast näete siitlink opens on new page, autor Jelizaveta Nikolas ja siitlink opens on new page, autor Kristiina Ragni. 

 

Täname Eesti Kaevandusmuuseumit, Päästeametit, Viru Vanglat, Politsei- ja Piirivalveametit, Ida-Viru Kutsehariduskeskust, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Firmasporti ning muidugi ka osalenud õpilasi!


Laura-Liis Sootalu
Melani Nõlvak
11.a klassi õpilased
matkapäeva korraldajad

Viimati muudetud 13.05.2019.