Jõhvi Gümnaasium osales Põhjala kirjandusnädalal

Loomise kuupäev 12.11.2019

11.-17. novembrini korraldatakse Põhjamaade kirjandusnädala üritustesarja. Põhjala kirjanduse nädala eesmärk on levitada Põhjala kirjandust, innustada inimesi lugema ja sellest rõõmu tundma ning edendada sallivust ja koostööd.

Raamatukogudes, koolides ja teistes kultuuriasutustes kogunetakse juba 23. korda kõige pimedamal ajal – novembris –  hommikuti või õhtuti, süüdatakse küünlad ja loetakse ette kindlaid raamatuid.

 

Tänavune teema oli „Pidu Põhjalas“ ning lastele ettelugemiseks valiti katkendid Astrid Lindgreni raamatust „Pipi Pikksukk“, noortele Jostein Gaarderi „Sofie maailmast“, täiskasvanutele Karen Blixeni teosest "Babette'i pidusöök".

Meie kooli lugemishommik sai korraldatud praktilise töö raames. 12. novembri 1. tunni ajal osalesid 11.b ja 12.b klass.

 

Kirjandustundi alustasime Kahootiga Põhjamaade kirjanduse kohta, auhinnad said 12.b klassi õpilased Liis Täpsi, Elina Bõkovskaja ja Assol Trifonova, Liisa Mikson ja Kristina Rebane.  

 

Tutvustasime Põhjamaade kirjandusnädalat, „Sofie maailma" ülesehitust ja ideed ning Kristina Luškina, Dea Proode ja Anastassija Fjodorova lugesid ette katkendeid raamatust. Valitud peatükid „Torukübar“ („Mis on filosoofia“), „Freud“ ning „Meie aeg“ sidusid filosoofiat kirjandusega. Lõpetuseks said õpilased Answergardenis panna kirja märksõna, mis neile tunnist olulisimana meelde jäi.

 

Rohkem infot võib leida projekti kodulehelt: https://www.nordisklitteratur.org/etlink opens on new page . Sealsest registreerimistabelist võime näha, et kirjandusnädalaga liitunuid on Ungarist Valgeveneni, meie kool nende seas.

 

Fotode autor Lev Rodionov

 

 Kristina Luškina

12.b klass

Viimati muudetud 12.11.2019.