Jõhvi Gümnaasiumi abituriendid TTK konverentsil „10 000 sammu ja riivitud porgandid“

Loomise kuupäev 22.10.2019

Jõhvi Gümnaasiumi õpilased Rodion Lehmus ja Maxim Egorov tutvustasid oma 2018/19. õppeaastal läbi viidud praktilist tööd „Keha muutumine seitsme kuuga tervisliku eluviisi toimel“ Tallinna Tervishoiu kõrgkooli konverentsil tudengitele ja teistele tervisehuvilistele.

Praktilise töö käigus viisid noormehed läbi eksperimendi, kus erinevate eesmärkide täitmiseks (Rodion – keha rasvaprotsendi vähendamine, Maxim – lihasmassi suurendamine) järgisid õpilased enda koostatud treeningkava, hoidsid kinni õigest unerežiimist ning pöörasid tähelepanu õigele toitumisele.

Töö tulemustest selgus, et õpilaste eesmärgid said täidetud. Mõõtmistulemused näitasid positiivset muutust mõlema eesmärgi suunas ning sama kinnitas ka noormeeste koostatud visuaalne võrdlusmaterjal.

Töö sai konverentsil positiivset vastukaja ning töö edasiarendamiseks leidub noormeeste sõnul mitmeid võimalusi: eesmärkide täitmiseks suunatud spetsiifilise treeningkava koostamine iga osaleja jaoks, keha koostise mõõtmine enne ja pärast eksperimenti ning näiteks ka detailsema toitumiskava koostamine vastavalt püstitatud eesmärgile.

 

Külli Kallas
õppejuht ja uurimistööde koordinaator

 

Foto autor Irina Rakova

 

Viimati muudetud 23.10.2019.