Jõhvi Gümnaasiumi Teadlaste Öö Festival 2023

Loomise kuupäev 06.10.2023

Jõhvi Gümnaasiumis toimus Teadlaste Öö festival, mis kestis 25. septembrist kuni 29. septembrini. Festivali teemaks oli seekord "Toitumine ja jäätmed", et tõsta teadlikkust nimetatud teemade mõjust keskkonnale ja õpetada õpilastele, kuidas teadlikult tarbida.

Festivali avapäeval osalesid õpilased loodusainete õpetajate läbiviidud pesa ülesannetes. Igal õpetajal oli oma „pesa“, milles sai lahendada kindlat ülesannet. Ülesanded hõlmasid kompostimist, Eestis olevate biogaasijaamade leidmist, pakendite sorteerimist, plastiku märgiste uurimist ja seente määramist.

Lisaks viis TalTech läbi töötubasid, kus õpilased said teadmisi pakendite märgistustest, plastide tuvastamisest ja tekstiilijäätmete taaskasutamisest.

Loodusainete tunnid keskendusid nädala jooksul erinevatele viisidele, kuidas vähendada jäätmete hulka igapäevaelus. Õpilased analüüsisid oma toitumist, uurisid päevase kaloraaži ning valkude, süsivesikute ja lipiidide osakaalu oma menüüs ning võrdlesid seda Tervise Arengu Instituudi soovitustega. Veel uurisid õpilased toodete pakendeid ja valmistasid hapendatud kapsast, õppides samal ajal bakterite rolli toiduainete säilitamisel. Kõrghetkeks oli hapendatud kapsa degusteerimine.

Jõhvi Gümnaasiumi Teadlaste Öö festival 2023 oli hariv ja meelelahutuslik sündmus, mis laiendas õpilaste silmaringi ja praktilisi oskusi. Nädala lõpus toimus autasustamine tublimatele.

Loodusainete õpetajad tänavad kõiki osalejaid!

Viimati muudetud 06.10.2023.