Karjäärinädal Jõhvi Gümnaasiumis

Loomise kuupäev 03.05.2021

26. - 30. aprillil toimus Jõhvi Gümnaasiumis “Karjäärinädal”, mille raames oli õpilastel võimalik kohtuda erinevate elukutsete esindajatega. Karjäärinädala eesmärgiks oli luua igale õpilasele võimalus tutvuda erinevate ametitega, avastada oma arengukohti, huvisid ja võimalusi, pakkudes neile praktilisi kogemusi. Valdkondi, kust meil külalisi käis, oli seinast seina - näiteks said õpilased uusi teadmisi farmaatsiast, turundusest, kaitseväest, õpilasvahetusest, ettevõtlikkusest, noorsootööst, kohtusüsteemist, töötamisest välismaal ja üldse tööturu prognoosidest, haridusvaldkonnast, vanglateenistusest  ja palju palju muud veel. 

 

Toome Teieni mõned õpilaste mõtted Karjäärinädala kohta.

Meil käis külas  noorsootöötaja Janika Juuse, tema loengu kohta räägivad 10a klassist Melisa ja Margit järgmist: 

Janika sõnul leidis noorsootöö teda ise. Alates 2007. aastast on ta seotud noortekeskusega. Hakates käima noortekeskuses, sai ta aru, et ta ei oska enam ilma selleta olla, sest seal pööratakse tähelepanu, kuulatakse ära muresid. Kui koolis oli Janika tundnud kiusamist, siis noorsootöö aitas tal saada aru, et ta on tähtis ja oluline, ta häält on kuulda, saab ise luua asju, teda märgatakse ja tunnustatakse, samuti on ta ümbritsetud heade inimestega. Lähemalt rääkis ta ka õpilasmalevast, noorsootöö plussidest ja ka miinustest, erksatest hetkedest töös. 

 

Kohtumisest Kerda Eiertiga kirjutab Taissia 11.c klassist:

Mulle väga meeldis see, kuidas Kerda Eiert tuletas meile meelde, et iga inimene on väärtus ja et alati tuleb mõelda selle peale, missugust mainet Sa tahad kujundada. Tundsin ennast päris inspireerituna veel pikka aega peale loengut!

Carmelyta (11a) jaoks jäid kõlama olulised mõtted:

  1. Ebaõnnestumine on elu normaalne osa.
  2. Kõik kontaktid ja inimesed, kellega elu jooksul kokku puutud, on väga olulised ja neid tasub hoida. Iial ei tea, millal neid tulevikus vaja läheb.
  3. Tuleb seada endale eesmärke ja unistada. Kindlasti ka töötada enda eesmärkide täitumise nimel.

Eesti keele II keelena õpetaja Jelena Jakovleva kirjutab kohtumisest turundusjuhi Mathis Bogensiga:

Kohtumine oli oodatust põnevam. Pani imestama, kui loovalt ja innustavalt rääkis esineja oma elust ja tööst. Mathis jutustas oma lugu läbi omatehtud piltide, mis tegi tema esinemise kaasakiskuvamaks ja emotsionaalsemaks. Tema nakatas oma hea energia ja positiivse ellusuhtumisega kuulajaid.

 

Lisaks toimus loeng EURESe teemadel. Meie õpilased Elina ja Karina (10a) said sealt palju uut informatsiooni, näiteks ei teadnud nad EURES teemast varem midagi ja nüüd said juurde palju kindlust edaspidiseks. 

Elina toob välja, et sellised loengud on mitte ainult põnevad ja hea vaheldus koolipäevadele, vaid ka väga olulised, kuna saame palju infot, kust leida vajalikku teavet ja teada erinevatest ametitest ja organisatsioonidest.

Lisaks olid ühel koolipäeval meil külas ka kohtusüsteemi esindajad Viru Maakohtust, kus räägiti põnevatel õiguslikel teemadel. Laura (11a) jaoks oli põnev näha pildigaleriid Jõhvi kohtumajast, sest tavaliselt sellistesse ruumidesse ei ole võimalik tavakodanikuna piiluda.

 

Maria Derbneva ja Ave Pae

õppenõustajad

 

Viimati muudetud 03.05.2021.