Keelerühma õpilased nautisid õues õppimist

Loomise kuupäev 03.06.2021

Käesoleva kursuse ja ka õppeaasta viimane eesti keele kui teise keele tund 10. ef klassi keelerühmas toimus õuesõppetunnina. Õpilased said mängida erinevaid mänge õpitud sõnavara ja grammatika teemade kordamiseks ja kinnistamiseks, samuti rääkimisoskuse arendamiseks.

 

Näiteks pidid õpilased selgitama, milleks ja kellel on vaja erinevaid huvitavaid leiutisi, mille nimetuse osad olid juhuslikult valitud ja kokku pandud (näiteks täispuhutav kell, hirmuäratav koolikott, rääkiv voodi või painduv riidekapp).

 

Seejärel pidid õpilased pantomiimiga näitama mõnda leiutist, mida nad loosiga valisid. Rühmakaaslaste ülesanne oli ära arvata, millega on tegemist ning pärast oli vaja koostada lause umbisikulises tegumoes selle leiutise kohta. Mõne jaoks oli tõeline väljakutse näidata pantomiimiga näiteks jalakäijate ülekäigurada või mähkmeid, redelit või iPodi.

 

Pärast mängisime kaardimängu "Äsk noored", mille käigus said õpilased teineteisele huvitavaid küsimusi esitada ning teada saada nii mõndagi huvitavat oma rühmakaaslaste kohta.

 

Tekst ja fotod Olga Orlenko

JG eesti keele kui teise keele õpetaja

Viimati muudetud 03.06.2021.