Keeleteadlased õpilastele esinemas

Loomise kuupäev 13.03.2020

10. märtsil viis Tartu Ülikooli teadur Andriela Rääbis läbi kaks töötuba "Suuline suhtlus: toimetulek probleemsetes olukordades".

10.b ja 11.c, d õpilased said teada, mida ja kuidas keeleteadlased uurivad, analüüsisid erinevaid dialooge ning kogesid nende eeskujul, kuidas palvet või keeldumist esitada nii, et vestluspartner end solvatuna ei tunneks.

Edaspidi osatakse ehk ka pikast sissejuhatusest üht-teist hoiatavat välja lugeda. Andriela Rääbis rääkis, kuidas tema tee ülikooli sai alguse emakeeleolümpiaadil osalemisest - ja seda just meie kandis, nii seostus kohtumine lisaks emakeelepäevale ka peatse karjäärinädalaga.

12. märtsil pidas 10.a, 10.b ja 10.c klassidele loengu Madis Arukask Tartu Ülikoolist teemal "Eesti keel teiste Euroopa keelte hulgas". Me saime tohutult palju uut infot eesti keele kohta, mida varem ei teadnud. Näiteks saime teada, et maailmas on miljoni keeli (keeled, mida räägib rohkem kui 1 miljon inimest) 2015 aasta seisuga 347 ning eesti keel on üks nendest.

Minule tuli üllatukse selline fakt, et eesti keelt õpetatakse umbes 30 kõrgkoolis üle maailma. Lisaks räägiti meile ka eesti keele eripärast, eesti keele sugulaskeeltest ning Euroopa ja maailma keeltest üleüldiselt. Loeng oli väga põnev, kuna saime uusi teadmisi keelte kohta. Õpilastele meeldis loeng väga ning aktiivselt vastati lektori küsimustele.

Liset Vähk
JG 10. lend

Viimati muudetud 14.03.2020.