Kirjanduslik külalistetuba Jossif Brodski jõulutsüklist koos otseühendusega rahvusvahelisse kosmosejaama

Loomise kuupäev 11.02.2021

10.с, 12.c ja 12.d klassi õpilastel oli võimalus osa võtta kirjanduslikust külalistetoast "Sõna ja ruum", mille ajal toimus otseühendus rahvusvahelise kosmosejaamaga.
Kirjanduslik külalistetuba ühendas rahvusvahelist kosmosejaama ja inimesi maailma eri paikadest. Kuulajaid oli üle 250 inimese Eestist, USA-st, Kanadast, Jaapanist, Hiinast, Egiptusest, Itaaliast, Bulgaariast, Venemaalt ja Mongooliast. Otseülekanne toimus YouTube'i kanalis.Jaanuarikuu kohtumine, mille teema oli "Jossif Brodski jõulutsükkel", oli ajastatud Jossif Aleksandrovitš Brodski mälestuspäevale. Kirjanik lahkus meie seast 25 aastat tagasi, 28. jaanuaril 1996.Vestlusringis osales Roskosmose kosmonaut Sergei Ryzhikov, kes rääkis online-ühenduse ajal sellest, kuidas tema Brodski jõulutsüklit tajub ja näitas 2021. aastal kosmosejaama pardal tehtud jõulupilte.
Külalistetoas osalejad tutvusid 21 luuletusest koosneva tsükliga, kus kohtuvad tänapäeva inimese religioossed kahtlused, autori enda saatus ja jõuluime.Üritusest võtsid osa laulude autor ja esitaja V. Popov, Jossif Brodski luulest rääkivate publikatsioonide autor O. Lekmanov ja Puškini Instituudi maailmakirjanduse osakonna juhataja A. Paškov.Ürituse lõpus toimus konkurss, kus selgitati välja parimad kuulajate poolt esitatud küsimused.

 


Võitjad saavad kingituseks mälestusesemed.Irina Jekimenko

JG vene keele ja kirjanduse õpetaja

 

Reelika Rannamäe

JG10 õpilane

Viimati muudetud 22.02.2021.