Kohtumine Leo Kunnasega

Loomise kuupäev 10.01.2019

Eelmise aasta detsembrikuus  käis meil kirjandustunnis külas kirjanik Leo Kunnas. Väikese kooliekskursiooni järel rääkis ta 12. klassidele endast ja oma raamatutest. Suure osa elust on Kunnas veetnud teenistuses, alustades 1990. aastal Kaitseliitu astumisega. Nooruses oli ta piiriületuskatse ja tulirelva omamise pärast isegi vangis istunud ning seal jõudnud mõttele, et hakkab kirjutama. Mõeldes, kuidas end poliitiliselt päästa, otsustas mees minna vabatahtlikult Nõukogude Liidu sõjaväkke. Mõnda aega raudteejaama korraldajana töötades pani Kunnas vabal ajal kirja oma esimese raamatu "Kustumatu valguse maailm", paraku kaotas sõber selle tavalise kaustiku ära ning kirjanik oli sunnitud uuesti kirjutama. Iga tekst vajavatki mitmekordset läbikirjutamist, viimistlemist. Trükki jõudnult sai teos Loomingu aastapreemia. 

Leo Kunnas on kirjutanud väga erinevas žanris, alustades päeviku järgi valminud raamatust ja lõpetades ulmeromaanide seeriaga. Kõik tema raamatud on saanud vähemalt ühe preemia või autasu. 

Kunnas on kirjutanud ka filmi stsenaariumi - ta oli filmi "1944" stsenarist, viibis ise võtetel kui sõjaspetsialist. Film on saanud preemiaid ja on tõlgitud näiteks india, inglise ja saksa keelde. Filmi on populaarne ja sellest on tehtud piraatkoopiaidki.

Kirjanikku oli tore kuulata, ta rääkis oma raamatutest ja tegevusest huvitavalt. Koolile kinkis Leo Kunnas ühe artiklikogumiku ja viimase romaani "Sõda 2023”, nendest saavad meie peatselt esimesel korrusel sisustatava lugemisnurga esimesed eksponaadid.

Piltide autor Allan Vool.

 

Daniil Hodakovski, 12.a

Juhendaja Dea Proode

 

Viimati muudetud 10.01.2019.