Kohtusime Rain Siemeriga

Loomise kuupäev 16.01.2020

Jõhvi Gümnaasiumi raamatuhuvilised õpilased külastasid 15. jaanuaril Jõhvi Keskraamatukogu. Tänu Jõhvi Gümnaasiumi ja Jõhvi raamatukogu vahelisele koostööle saime kuulata Rahva Raamatu kirjastuse juhti Rain Siemerit.

Siemer rääkis meile oma tööst kirjastaja ja kirjanikuna, näiteks sellest, kuidas ta on lahendanud tülisid kuni kella üheni öösel ja ära hoidnud kohtusse minekuidki. Oma tööga seoses saab ta palju reisida erinevatesse riikidesse. Enamasti toimuvad seal raamatumessid, millel osalemine on vajalik tänapäeva trendide mõistmiseks.

Juttu tuli hiljuti ilmunud raamatutest (“Droonisõdalane” räägib droonide kasutamisest ja juhtimisest sõjategevuses, “Kus laulavad langustid” ei jätvat ühtki lugejat ükskõikseks, populaarsed on tsitaatide kogumikud.)

Oma võitlusest vähiga on Rain Siemer kirjutanud raamatu “Elus”. Kõigile tuli üllatuseks, et just tema on Taskutarga idee autor.

Esineja suutis haarata kõiki: hea tujuga lahkusid kohtumiselt nii 7. kui 12. klassi noored. Kõlama jäi mõte, et positiivsus on oluline, oma unistused tuleb välja öelda, et siis nende nimel tegutseda.

Kaur Kullamäe
JG 11.a klass

Viimati muudetud 16.01.2020.