Kooliseanss „Tõe ja õiguse“ filmiga

Loomise kuupäev 17.10.2019

Kolmapäeval, 16.oktoobril oli pärast lõunat mitmel klassil tunniplaanis “Tõde ja õigus”. Tõepoolest, kirjandus-, ajaloo- või muusikatund toimuski kinos Amadeus, kus käidi kooliseansil “Tõde ja õigust” vaatamas. Veebruaris esilinastunud film kogub siiani populaarsust.

10. klassi õpilastel on Tammsaare tähtsaim teos just lugemisel, selle ekraniseering pakub ühe tõlgendusvõimaluse. Juba kevadel tuli praeguse 12.d klassiga eesti kirjanduse tunnis jutuks, et paraku jäid nemad märtsis "Tõe ja õiguse" kooliseansilt välja - saali lihtsalt rohkem ei mahtunud. Nüüd saigi 10.a ja b kõrvale mahutatud 12.d, e, f ja g, kes ajaloos just 19. sajandi Eestiga tutvuvad, ning samuti avaldas mõni 11. või 12. klassi õpilane soovi korrata eelmisel õppeaastal saadud elamust.

Ehkki film kestab ligi 3 tundi, olid paljud sellest vaimustuses ning filmi ajal elas publik kaasa. Pärast seanssi arutleti aktiivselt süžee üle ning jagati muljeid. Küsimusele "Kuidas film meeldis?" vastati, et see oli väga põnev.

Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Dea Proode lisas: ""Tõde ja õigus" on oluline teos, kui film mõnelegi noorele eestlaste kirjandusklassika lähedasemaks teeb, olen õpetajana midagi saavutanud."

 

Geret Filippov, Laura Lang 
11.a õpilased

Foto autor Olga Link

 

 

Viimati muudetud 17.10.2019.