Külaline bioloogiatunnis

Loomise kuupäev 02.06.2022

Bioloogia kursuse raames anti meile ülesandeks teha loovtöö. Loovtöö on ülesanne, kus tuleb siduda enda huvid bioloogiaga.

Mul tuli idee tuua oma kukk Genaadi bioloogiatundi kaasa (mul on kodus 10 kana ja kaks kukke) ja tutvustada tema abil oma klassile kanade/kukkede füsioloogiat ning jutustada Genaadist huvitavaid fakte. Looma kooli toomiseks küsisin luba bioloogiaõpetajalt. Seejärel planeerisin kuke kooli toomist, et tal oleks võimalikult vähe stressi ja ta tunneks ennast rahulikult ning turvaliselt.

Minu üheks eesmärgiks oli ka näidata klassikaaslastele, et kuked ja kanad ei ole lihtsalt liha, mida inimesed söövad KFCs või ostavad poest. Kanad ja kuked tunnevad emotsioone, empaatiat jne. Nad on nagu meie, vaid lihtsalt vähem arenenud. Ma ei propageerinud linnuliha söömisest loobumist, vaid tahtsin selgitada arusaamu selleks, et inimesed saaksid liha süüa on vaja loom tappa. Tihti me unustame selle ära.

Ma loodan, et ma täitsin oma eesmärgid. Minu esitlus meeldis klassikaaslastele, õpetajale ja ka mentorile, kes selles tunnis osales.

 

Arina Rudenok
JG11 õpilane

Foto autor Kai Habakukk

 

 

Viimati muudetud 03.06.2022.