Külas Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid

Loomise kuupäev 28.11.2018

Teisipäeval, 27. novembril 2018 oli Jõhvi Gümnaasiumi kooliperel külas Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid.

JG õpilased Moona Kilk ja Robert Pärnpuu koos direktor Tatjana Ait´iga tutvustasid Presidendile nii meie kooli kui ka koolimaja, ringkäigu jooksul külastas President ka ainetunde ning vestles õpetajate ja õpilastega.
Seejärel kogunes koolipere aatriumisse, kus President rääkis ühiskonnateemadel ning vastas õpilaste küsimustele.

Õpilaste tagasiside kohtumisele oli väga positiivne, meil oli suur au ja rõõm Presidenti võõrustada.

Külastuse raames andis President ka intervjuu JG õpilasele Aleksandra Ratkovitšile, kes kevadel toimunud üle-eestilisel konkursil intervjuu auhinnana võitis.


11.d õpilase Aleksandra Ratkovitš´i muljed Presidendi visiidist:

"27. novembril külastas Jõhvi Gümnaasiumit Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid. See oli tähelepanuväärne sündmus kogu koolipere jaoks ning selleks valmistuti väga tõsiselt. President saabus meie kooli kell 12 hommikul pärast kohtumist peaministri ning läbirääkimisi Riigikogu väliskomisjoniga, mis toimusid samal hommikul Tallinnas. Meie kooli õpilased tegid president Kersti Kaljulaidile ekskursiooni, tutvustasid õppesüsteemi ning peamisi kooli eripärasid.

Kell 12:20 pidi algama Vabariigi Presidendi loeng. Kuigi see algas natuke hiljem, olid kõik kohad, kust saaks kuulata loengut, inimesi täis. Kohale tuli umbes pool tuhat inimest, k.a presidendi “tiim” ning külalised Eesti NATO Ühingust. Kersti Kaljulaidi loengu ajal valitses aatriumis ennenägematu vaikus - julgen väita, et selle põhjuseks oli loengu sisukus ja suunatus noorele auditooriumile. President rääkis teemadel, mis kõige rohkem puudutavad meid, noori, Eesti riigi tulevasi otsustajaid. Kuigi ta hõlmas võimalikult palju teemasid, ei kaotanud loeng sisukust ega jäänud struktuurita. President nentis, et välispoliitika, mis samuti leidis tema loengus kajastust, võib meile palju huvi mitte pakkuda, kuid tulevikus saame me aru, et välispoliitika aluseid peaks tundma iga haritud inimene. Loengu teemaks ei jäänud ainult rahvusvaheline kord, vaid ka haridus, sisepoliitika, tulevaseks eluks vajalikud oskused, erinevused generatsioonide vahel. Presidendil õnnestus vastata ka meie õpilaste küsimustele. Õpilasi huvitas nii see, kuidas võidelda Kohtla-Järve korrumpeerunud võimuga, mis seisundis on Eesti-Vene suhted, kui ka see, kuidas Kersti Kaljulaidi elu pärast presidendiks saamist muutunud on. Saime presidendi käest läbimõeldud vastuseid ning kasulikke soovitusi. Üldmulje, mis kooliperel loengust jäi, on suurepärane.

Pärast loengut oli minul võimalus teha intervjuu presidendiga ja suhelda temaga minu poolt valitud teemal. Selleks teemaks oli haridus. Minu intervjuu kestis umbes 15 minutit ning selle aja jooksul sain enda küsimustele väga häid vastuseid. Sellest intervjuust, mida varsti saab leida ka ERR-ist, jäi mul väga hea tunne. Kuigi ootan ka kriitikat, olen intervjuuga üldiselt rahul.

Sooviksin tänada meie gümnaasiumi selle eest, et siin õpivad ja töötavad inimesed, kes oskavad toetada ning siiralt kaasa elada. See, et president valis visiidiks just meie kooli, on meie kõigi saavutus. Loodame, et tulevikus selliseid meeldivaid kohtumisi on meie koolielus veelgi rohkem."

 

Külaskäigust tegi fotosid JG õpilane Allan Vool, fotogaleriid näed SIITlink opens on new pageSIIT">.

Vaata ka ajalehe Põhjarannik päeva piltilink opens on new page (autor: Matti Kämärä)

Viimati muudetud 04.12.2018.