Uudised

Külas kahel riigigümnaasiumil 20. detsember Kristelle K


Meie kooli õpetajatel oli võimalus tutvuda kahe riigigümnaasiumi õppetöö korraldusega. Suur tänu Tartu Tamme Gümnaasiumile ja Jõgevamaa Gümnaasiumile sõbraliku vastuvõtu ja sisukate ettekannete eest!


Lisaks nimetatule külastasid õpetajad Eesti Rahva Muuseumi, kus paljudele õpetajatele pakkus suurima elamuse püsinäitus „Uurali kaja“, mis tutvustab soomeugri rahvaid kultuuriliste soorollide taustal. Soome-ugri naiste ja meeste maailma näidatakse läbi koduste tegemiste, elatusalade ja maailmapildi. Näitus vastab ka küsimustele soome-ugri keelte ja geenide, asuala ja rahvaarvu kohta. Kultuuritundliku esteetikaga ruumidisain rõhutab soome-ugri etnograafilist maagiat.

 

Kristelle Kaarmaa
õppejuht ja keemiaõpetaja

 

Foto autor Kristelle Kaarmaa

 

Meie kooli õpetajatel oli võimalus tutvuda kahe riigigümnaasiumi õppetöö korraldusega. Suur tänu Tartu Tamme Gümnaasiumile ja Jõgevamaa Gümnaasiumile sõbraliku vastuvõtu ja sisukate ettekannete eest!


Lisaks nimetatule külastasid õpetajad Eesti Rahva Muuseumi, kus paljudele õpetajatele pakkus suurima elamuse püsinäitus „Uurali kaja“, mis tutvustab soomeugri rahvaid kultuuriliste soorollide taustal. Soome-ugri naiste ja meeste maailma näidatakse läbi koduste tegemiste, elatusalade ja maailmapildi. Näitus vastab ka küsimustele soome-ugri keelte ja geenide, asuala ja rahvaarvu kohta. Kultuuritundliku esteetikaga ruumidisain rõhutab soome-ugri etnograafilist maagiat.

 

Kristelle Kaarmaa
õppejuht ja keemiaõpetaja

 

Foto autor Kristelle Kaarmaa