Kultuurirahva tänusündmusel “IDA-VIRU EHE” paistsid välja Jõhvi Gümnaasiumi koolipere liikmed

Loomise kuupäev 30.01.2022

29. jaanuaril toimus Kohtla-Järve Kultuurikeskuses Kultuurirahva tänusündmus “IDA-VIRU EHE”, kus Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu kultuurikomisjoni otsusega auhinnati Ida-Virumaa kultuurikorraldajaid üheksas nominatsioonis.

 

Jõhvi Gümnaasium esitas tunnustamiseks kaks kandidaati: nominatsioonile AASTA LOOMETUNNUSTUS - eesti keele ja kirjanduse õpetaja Erika Prave ja nominatsioonile AASTA KULTUURIKOLLEKTIIVI JUHT - kehalise kasvatuse õpetaja Natalja Šabartšina.

 

Erika Prave sulest on ilmunud viis raamatut, millest kolm on pühendatud Jõhvile. Erika Prave armastab oma kodukanti siiralt ning soovib, et ka teised oma linna armastaksid ja tunneksid, eriti pealekasvav põlvkond.

 

Natalja Šabartšina on tantsukollektiiv DanceBox Studio juhendaja. Kollektiiv tegutseb 2015. aastast alates ning selles tantsivad nii Jõhvi kui ka lähiümbruse noored vanuses 6-21 aastat. Tänu sellele, et õpetaja Natalja armastab tantsimist ja noorte juhendamist on tema tantsukollektiivi õpilased saavutanud mitmeid kõrgeid kohti ka rahvusvahelistel võistlustel.

 

Samal üritusel anti üle ka Kultuurkapitali ja Ida-Virumaa spordiliidu tunnustused.

 

Kultuurkapitali maakondlikud aastapreemia säravate muusikaelamuste eest pälvis ansambel BOAMADU, mille trummar on Jõhvi Gümnaasiumi IT-spetsialist Veli Rooger ja vokalist/kitarrist Jõhvi Gümnaasiumi ringijuht Peeter Priks.

 

Ida-Virumaa spordiliit andis 2021. aasta parima meesnoorsportlase tiitli Jõhvi Gümnaasiumi 12. klassi õpilasele Viktor Morozovile, kes treenib Kohtla-Järve kergejõustikuklubis Atleetika. Viktor saavutas Euroopa juunioride meistrivõistlustel kolmikhüppes pronksmedali.

 

Palju õnne nominentidele ja laureaatidele!

 

Põhjaranniku pildigaleriid saab vaadata siit: https://pohjarannik.postimees.ee/.../maakond-tanas-oma...link opens on new page

 

Tekst ja fotod Julija Kovaltšuk

JG õppejuht/õppenõustaja

Viimati muudetud 01.02.2022.