28. septembril esines Euroopa keeltepäeva raames Jõhvi Gümnaasiumi aatriumis Mari-Liis Korkus, kes rääkis oma õpingutest ning keeleteaduse õppimisest. Olles Jõhvi Gümnaasiumi vilistlane ja Tallinna Ülikooli tudeng, jagas ta õpilastele oma mälestusi, teadmisi, oskusi – kõike seda, mis saaks aidata meid keeleteaduse õppimisel ja inspireeriks noori avastama lingvistika maagiat.
Mari-Liisi Korkuse jaoks oli see esimene esinemine gümnasistide ees ning õpilastest keegi veel ei teadnud, mis neid ürituse raames ees ootab. Nagu ütles Mari-Liis ise: “Lingvistika on suur valdkond, mida koolis praktiliselt ei õpita.” Ta alustas loengut enda tutvustamisega ning esimesest hetkest oli tunda, et enamikul õpilastest oli huvitav kuulata. Nende ees oli inimene, kes oli hoopis keegi muu kui õpetaja. Nende ees seisis inimene, kes on olnud veel mõned aastad tagasi gümnasist, aga nüüd on juba olnud kolmes erinevas ülikoolis ning nelja aastaga on vahetanud kuus erinevat töökohta.
Mari-Liis Korkuse loengu jooksul said õpilased teada:
• Mis on keel ja lingvistika ja miks nad on olulised?
• Kui palju keeli on maailmas?
• Mis on fonoloogia, morfoloogia, süntaks ja semantika?
• Kuidas mõjutab inimest võõrkeele sündroom?
• Millised võimalused on lingvistika õppimiseks?
Õpilaste lemmikuks osutus loengu viimane osa, kus moodustati võistkonnad ja mängiti koos Kahooti, mille küsimuste vastused olid kõlanud loengus või eeldasid laia silmaringi ning teadmisi. Parimad võistkonnnad said ka auhindu. Inimeste kommentaaridest, heast tujust ja naeratustest võib arvata, et see loeng jääb heaks mälestuseks ning uueks kogemuseks teadusvaldkonnas.
Aleksandr Petrov
11.b klassi õpilane
Foto autor Kristelle Kaarmaa