Lõppes karjäärinädal

Loomise kuupäev 01.04.2022

28.03-01.04 oli meie koolis pühendatud karjäärile ning erinevate ametite, õppimisvõimaluste tutvustamisele. Nädala jooksul käis nii mitmeidki külalisi, sealhulgas mitu meie kooli vilistlast, kes nüüd juba üliõpilase rollis oma uut kooli tutvustamas. Seega oli meil sel nädalal külalisi Tartu Ülikoolist, Tartu Ülikooli Narva kolledžist, Tallinna Ülikoolist, Lennuakadeemiast, Maaülikoolist, Taltechist ja meie oma linna kood/Jõhvist. TLU rekreatsioonitudengid viisid läbi meie õpilastele ülilaheda töötoa, kus päriselt õpilased saidki lihtsalt mängida ja lõbutseda.

 

Samuti olid meil nädala jooksul külas OSKA Kutsekoda, kus jagati infot, milliste erialade vajadus kasvab lähiajal ja EURESe esindaja selgitas õpilastele töötamise võimalusi välismaal ja esindatud oli ka Kaitseressursside amet, et noormeestel (ja miks mitte ka neidudel) oleks tulevikule julgem vastu minna.

 

Lisaks saime palju teada inseneri, hambaarsti, kohtuniku, vanglateenistuse, kriminalisti ja veel teistegi ametite kohta.

 

Õpilaste sõnul panevad sellised ameteid või elukutseid tutvustavad tunnid neid rohkem mõtlema tuleviku peale ja julgustavad proovima uusi valdkondi.

 

Täname südamest kõiki meie külalisi ja kohtume kindlasti veel!

 

Fotode autor V. Rooger.

 

Ave Pae ja Julija Kovaltšuk

JG õppenõustajad

 

 

 

 

 

Viimati muudetud 01.04.2022.