Maailmakooli tänavakunsti kleepsukonkursi võit tuli Jõhvi Gümnaasiumisse

Loomise kuupäev 25.10.2022

Maailmakooli #IShareHerPowerlink opens on new page tänavakunsti kleepsukonkursi võitjad on selgunud!. Konkurents oli tihe, sest kokku esitati 47 tööd! 

Konkursi võidutöö tuli Jõhvi Gümnaasiumlink opens on new pageist ning selle autorid on Katariina Soolep, Jaanika Sallaste ning Sandra Seppenen. Töö on inspireeritud keskkonnaaktivisti Nemonte Nenquimo tegevusest, kelle võitluse tulemusel loobuti 500 000 aakri Amazonase vihmametsa maharaiumisest. Konkursi võitjad saavad Mondo poolt nii rahalist kui korralduslikku tuge, et töö tänavapildis realiseerida.

Konkursi žürii tunnustas äramärkimisega veel nelja tööd, mille autorid on Anna-Liisa Pais Pelgulinna Gümnaasiumlink opens on new pageist, Grete Kivirüüt Hugo Treffneri Gümnaasiumlink opens on new pageist, Jane Mustrik Võru Gümnaasiumist ja Liis Mariann Lannes Tallinna 32 Keskkoollink opens on new pageist. Äramärgitud tööd trükitakse ära kleepsualbumis

#IShareHerPowerlink opens on new page kampaania algas käesoleva aasta kevadel ning selle raames valmis Tallinnas neli suuremat tänavakunstitööd neljalt professionaalselt kunstnikult. Teoste eesmärk on rääkida läbi tänavakunsti sellest, kuivõrd tugevalt mõjutavad kliimamuutused soojema kliima ja madalama sissetulekuga riikide inimeste igapäevaelu. Kunstnike tööde inspiratsiooniks olid samuti naissoost kliimaaktivistid ning nende võitlust tuleviku nimel erinevates maades.

Viimati muudetud 25.10.2022.