Meie õpilased olid edukad fotokonkursil "Euroopa minu elus"

Loomise kuupäev 10.09.2021

Euroopa päeva puhul korraldasid Euroopa Parlamendi Büroo Eestis, Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja MTÜ Mondo Maailmakool õpilastele suunatud fotokonkursi “Euroopa minu elus”.

 

Konkursile esitati töid kuuest erinevast koolist. Esitatud pildid illustreerisid erinevaid noortele olulisi elemente elust Euroopas: palju mainiti vabadust, kaunist loodust ning võimalust tutvuda Euroopa erinevate maade ja kultuuridega. Mainiti ka kokkuleppeid kaubanduses ja tootmises, struktuurseid vahendeid, teede kvaliteeti ning töötajate õigusi. Kõige enam on aga noored välja toonud Eesti enda ilu, turvalisust, puhast loodust ja rõõmu selle üle, et nad elavad just Eestis, mis on Euroopa osa!

 

Žürii otsustas ära märkida kolme õpilase tööd ning üks töö, mis ära märgiti kuulub meie kooli 11.f klassi õpilasele Anastassia Ivassjukile. Žürii arvates oskas Anastassia tuua näiteid erinevatest Euroopa Liidu poliitikate ja toetustega seotud objektidest enda kodukandis ning anda piltidele konkreetseid selgitusi.

 

Korraldajad on tänulikud Jõhvi Gümnaasiumile, kust laekus rekordarv konkursitöid: tervelt neliteist!

 

Meie õpilaste töid saab vaadata järgneval virtuaalnäitusel: https://maailmakool.ee/.../euroopa-paeva-fotokonkursi.../link opens on new page

 

Õpilasi utsitas konkursist osa võtma kunstiõpetaja Tairi Karafin.

 

Palju õnne!

 

Kristelle Kaarmaa

JG õppejuht

Viimati muudetud 10.09.2021.