NATO 70 meistriklass

Loomise kuupäev 20.11.2019

15. novembril toimus TÜ Narva Kolledžis NATO 70 meistriklass, millest võtsid osa õpilased üle Eesti. Jõhvi Gümnaasiumist osalesid üritusel Helger Orel, Kris Viira ja Robert Pärnpuu. Üritus toimus tähistamaks NATO 70. aastapäeva, ning selle viisid läbi Eesti NATO Ühing, Suurbritannia Suursaatkond ja eFP.

Meistriklass toimus inglise keeles ning koosnes kahest osast. Üritus algas loenguga, kus tutvustati NATO ajalugu, organisatsiooni töökorda ja kuidas see on seotud Eestiga. Loengut viisid läbi tipptaseme esinejad, kellest kaks olid ka Suurbritanniast Eestisse tulnud eFP sõjaväelased. Peale informatiivset sissejuhatust toimus NAC simulatsioon, selle käigus esindasid osalejad erinevaid NATO liitlasriike ning viisid läbi nõukogu istungi, mille teemadeks olid küberrünnakud, terrorismi vastu võitlemine ning NATO missioonid ja õppused.

Kohvipausi ajal said õpilased tutvuda eFP sõjaväelastega ja proovida nende varustust. Meistriklass lõpetati teadmiseid kontrolliva Kahootiga, milles Jõhvi Gümnaasiumi õpilased saavutasid kolmanda koha.

Foto autor Maria Derbneva

Robert Pärnpuu
12.a klass

Viimati muudetud 20.11.2019.