Neli Jõhvi Gümnaasiumi õpilast saavad Siseministeeriumilt stipendiumi

Loomise kuupäev 06.06.2022

Siseminister Kristian Jaani allkirjastas 3. juuni hommikul käskkirja, millega kinnitas tänavuse õppeaasta sisekaitseõppe stipendiaadid. 5000 euro suurune fond jagunes kümne gümnasisti vahel.

Stipendiumi eesmärk on toetada ja innustada 11. ja 12. klassi õpilasi, kes on valikainena valinud sisekaitse õppekava. 

„Eestis on 500 õpilast, kes on liitunud sisekaitseõppega 17 gümnaasiumis. Mul on väga hea meel anda stipendium esimesele kümnele noorele, kes on saanud tänu valikõppeainele siseturvalisuse valdkonnas tegutsemise pisiku. Usun, et stipendium annab noortele lisatõuke minna peagi õppima Sisekaitseakadeemiasse ning omandada uusi teadmisi kas päästetöödel, avaliku korra kaitsmisel, riigipiiri valvamisel, maksu- ja tolli- või vanglatöös,“ ütles Jaani. „Turvalise tuleviku Eesti kujundavad meie noored ning hea, kui meil on nende väärtuste eest seisjaid võimalik märgata ja tunnustada juba gümnaasiumis."

2021/2022 õppeaasta sisekaitse 500-eurose stipendiumi saavad kümme õpilast, sh neli gümnasisti Jõhvi Gümnaasiumist, kaks Narva Vanalinna Riigikoolist, üks õpilane Orissaare Gümnaasiumist, üks Põlva Gümnaasiumist, üks Narva Pähklimäe Gümnaasiumist ja üks Valga Gümnaasiumist. 

Kõik stipendiaadid on oodatud ka Sisekaitseakadeemia lõpuaktusele, mis toimub 21. juunil kell 11.00 Alexela Kontserdimajas

Kõik gümnasistid, kes läbivad sisekaitse õppekava, saavad tunnistuse. Õppe edukalt läbinud õpilased on Sisekaitseakadeemiasse sisseastumisel eelisolukorras, sest neil on esmased erialased teadmised ja oskused juba omandatud. Samuti on neil võimalik kutsesobivusvestlusel saada lisapunkte.

Allikas: Siseministeeriumi 03.06.2022 pressiteadelink opens on new page
Foto autor Maris Tomba, allikas Siseministeeriumi veebileht


Jõhvi Gümnaasiumist said stipendiumid:
Anastassia Bulõgina (JG12)
Anna Pavlova (JG12)
Henry-Marcus Metsatalu (JG12)
Markus Rolitš (JG11)

Palju õnne!

Aitäh sisekaitseõppe õpetajale ja õppe koordinaatorile Peeter Paule!

 

 

Viimati muudetud 06.06.2022.