Õpilased värskendasid koolimaja esiseid taimekaste

Loomise kuupäev 03.05.2024

2024. aastal on üheks Teeme ära talgute teemaks koolidesse elurikaste õppeaedade rajamine. Otsustasime talgupäevaga liituda ja värskendada Jõhvi Gümnaasiumi õuealal olevaid taimekaste. LTT mooduli õpilased värvisid õpetaja Liina juhendamisel kastid üle, tegid vajalikud parandused ning paigutasid sobivasse kohta.

Korrastatud kastidesse istutasid 11.f klassi õpilased võõrasemasid ja raudürte ning turgutasid olemasolevaid püsikuid kooli kompostikastist tekkinud kompostiga.  Ilmade soojenedes istutatakse sinna lisaks veel suvelilli, mis meelitavad putukaid ning õpetaja Riina kasvatatud tomatitaimed, mille viljad on vabalt tarbimiseks.

Õpilaste tagasiside talgutele oli väga positiivne, neile meeldis õues meeskonnatööd teha ning nad said uusi oskusi. Õpetaja Irja rääkis, kuidas taimi väetada ja istutada. Õpetaja Kai jagas õpilastele tööülesandeid ning jagas nippe, kuidas taimi paigutada.
„Õppisime, kuidas taimi istutada, ma ei olnudki seda varem teinud“, andis Kristjan tagasisideks. Artjom ja Aleksandr lisasid veel, et selliseid tegevusi võiks edaspidigi teha.

Taimekastid on silmailuks nii meile kui kogukonnale ja kasuks elusloodusele linnakeskkonnas.

Liina Kollo ja Kai Habakukk
bioloogiaõpetajad

 

Viimati muudetud 03.05.2024.