12.e, 12.f ja 11.f klassi õpilased käisid põneval õppekäigul KUMU kunstimuuseumis.
Isegi muuseumi territooriumi sissepääsu juures ning fuajees oli näha moodsa kunsti teoseid, aga KUMU hoone ise on kaasaegse kunsti üks eredamaid näiteid.
Õpilased jagati kahte rühma: üks grupp osales õppeprogrammis “Erinevad enesed”, teine “Konfliktid ja kohandumised”. Need programmid olid pühendatud Eesti kunsti erinevatele ajaperioodidele.
Õppeprogrammi “Erinevad enesed” eesmärk on tutvuda Eesti kunstiga ja seni vähem tuntud naiskunstnikega ning mõista, millisel määral on visuaalkultuur stereotüüpidest mõjutatud.
Näitus “Konfliktid ja kohandumised” oli pühendatud Nõukogude Liidu Eesti kunstile. Giid rääkis sellest, milline oli tolleaegse kunsti roll ja kuidas keskkond mõjutas kunsti arengut.
Lisaks pakuti õpilastele loovülesandeid, mis aitasid kunsti paremini mõista. Näiteks said õpilased teha häppeningu ehk improvisatsioonilist kunsti.
Peale ekskursiooni ja lõunapausi said õpilased külastada ka teisi muuseumi näitusi.
Tänusõnad KUMU kunstimuuseumi karismaatilistele giididele põnevate ja õpetlike ekskursioonide eest ning Jõhvi Gümnaasiumi töötajatele, kes korraldasid õppekäigu.
Fotode autorid Olesja Popova, Olga Orlenko.
Maria Romanova
JG11 õpilane