Päästelaager

Loomise kuupäev 18.11.2021

15.-16. novembril osalesid Sisekaitsemooduli õpilased päästelaagris, mis toimus Sisekaitseakadeemia Väike-Maarja õppekeskuses.

 

Kahe sisuka päeva jooksul omandasid õpilased uusi teadmisi ja tehti väga palju praktilisi harjutusi. Ka õpilasi saatev õpetaja pandi praktilises osas proovile.

 

Esimene päev algas rivistusega ning jätkus postrite koostamisega teemal „Miks on vahva olla päästja?“. Hiljem toimusid tegevustöötoad kodu tuleohutuse ja evakueerumise põhimõtete ning praktilise elustamise ja AED kasutamise teemadel. Õhtupoole toimus meeskondlik teatevõistlus, kus pidi aja peale päästja tööriided selga panema, voolikud lahti kerima, kannatanu kanderaamile asetama ja lõpuks voolikud kokku kerima. Päeva lõpetas saunas käimine ja öörahu.

 

Teine päev oli veel põnevam! Kell 07:00 olid noored õues hommikuvõimlemist tegemas (üheks ülesandeks oli voolikutest üle hüppamine). Peale kosutavat hommikusööki tehti suitsusukeldumise harjutusi päästehoones. Kõik said proovida, kui raske on pimedas suitsuses ruumis liikuda, orienteeruda ja inimesi päästa. Peale lõunasööki sõitsid õpilased Sisekaitseakadeemia päästekolledži harjutusväljakule, kus õpiti tulekahju kustutamist ning peale seda toimusid tegevustöötoad „liiklusavarii järgsed päästetegevused“ ja „pinnaltpääste praktilised harjutused“. Mõlemad töötoad võtsid korralikult läbi ning oli näha, et õpilased väsisid ära.

 

Laagri lõpetas pidulik autasustamine ja tänamine.

 

Tekst ja foto Diana Memberg

JG bioloogiaõpetaja

Viimati muudetud 18.11.2021.