Päästelaager Väike-Maarjas

Loomise kuupäev 27.05.2019

Meie kooli sisejulgeoleku suuna õpilased osalesid eelmisel nädalal Väike-Maarjas toimunud päästelaagris.

Kahepäevases laagrikavas oli nii teoreetilisi kui ka praktilisi ülesandeid, mis aitasid paremini mõista päästeametnike tööd.

Esimesel päeval oli palju erinevaid loenguid. Näiteks üks loengutest tutvustas Häirekeskuse tööd. Õpilased said oma silmaga näha arvutisüsteemi, mille abil toimub päästekorraldaja igapäevane töö.

Lisaks õpetasid Sisekaitseakadeemia kadetid, kuidas elustada teadvuse kaotanud inimest ning millised vahendid ja varustus on olemas päästjatel erinevate õnnetuste jaoks.

Esimene päev lõppes huvitava teatevõistlusega, kus õpilased said end päästja rollis proovile panna. Parimaid võistlejaid premeeriti.

Teine päev oli pühendatud aktiivsetele praktilistele tegevustele. Kohe pärast hommikuvõimlemist külastati hoonet, kus imiteeriti suitsusukeldumist. Õpilased pidid ise suitsusest majast inimese välja tooma. Pärast harjutamist ja lühikest puhkust sõideti päästekooli õppeväljakule. Seal oli õpilastel võimalus töötada hüdrauliliste vahenditega ja terve auto “katki lõigata”. Lisaks sellele said õpilased spetsiaalse kostüümi abil veepinnal ujuda.


Õpilaste jaoks oli laager väga kasulik.

 

Danil Perednja
11.d klassi õpilane

 

Piltide autor Jelizaveta Nikolas

Viimati muudetud 28.05.2019.