Rahvusvaheline emakeelepäev Jõhvi Gümnaasiumis

Loomise kuupäev 23.02.2021

21. veebruaril tähistatakse rahvusvahelist emakeelepäeva.  Rahvusvahelist emakeelepäeva tähistatakse alates 2000. aastast UNESCO initsiatiivil eesmärgiga säilitada ja arendada kaduvaid keeli, soodustada lingvistilist mitmekesisust ja mitmekeelset haridust ning tõsta inimeste teadlikkust keele- ja kultuuritraditsioonidest.

Eestis tähistatakse emakeelepäeva 14. märtsil ja sel aastal juba 25. korda. See kuupäev pole valitud juhuslikult, vaid 14. märtsil on sündinud eesti kirjanik ja luuletaja Kristjan Jaak Peterson, kes pani aluse eesti kirjakeele arengule.

Maailmas on olemas tohutult palju keeli ning igaüks neist on tõeline väärtus, sest keel ongi rahva kultuuri peegel.

Vene keele emakeelepäeva tähistatakse 6. juunil, sest siis on kuulsa vene luuletaja ja kirjaniku Aleksander Puškini sünnipäev. 

18. veebruaril korraldasid 12.c klassi õpilased Kristina Naumovets, Anastassia Latõševa ja Ksenia Koveiko rahvusvahelise emakeelepäeva puhul huvitava loengu 10.c, 12.c ja 12.d klassi õpilastele. Loeng koosnes kolmest osast: esitlus, viktoriin Kahoot’is ja kuldvillak. Esitluse slaidid jutustasid rahvusvahelise emakeelepäeva ajaloost ja selle tähtsusest. Tunni teises osas said õpilased kontrollida, kui head on nende teadmised oma emakeelest ehk vene keelest. Kõik osalejad said suurepäraselt hakkama mõistatuste ja harjutuste lahendamisega.

Auhindadeks olid tunnistused ja need tegi valmis 12.c õpilane Roman Kudinov. Parimate tulemuste eest said autasu nii üksikult kui ka võistkonnaarvestuses järgmised õpilased: 

10.c klass
Vladislav Jermakov
Konstantin Mihhailov
Anna Kuzmina
Aleksandra Tšervjakova

12.c klass
Roman Kudinov
Igor Mahlinovski
Denni Karin
Daaniel Melnik
Evelina Seppenen
Jelizaveta Ool
Marika Sinjova

12.d klass
Diana Ivanova
Jelizaveta Tšikova
Darja Baljutskaja,
Dmitri Derevjanko
Yuliia Melnychuk


Paljud õpilased olid silmapaistvad ja näitasid häid tulemusi, mis on väga rõõmustav.
 
Gümnasistid arvasid, et niisugused tunnid on väga mitmekesised, sest kasulik oli võimalik ühendada meeldivaga. Taolised üritused on saanud juba nii-öelda heaks tavaks meie gümnaasiumis ja on väga populaarsed.


Kristina Naumovets
JG12 õpilane

Foto allikas: https://financialtribune.com/articles/art-and-culture/59899/mother-lang…

Viimati muudetud 23.02.2021.