Robotex International

Loomise kuupäev 17.11.2021

5. novembril külastasid kursuse "Sissejuhatus informaatikasse" õpilased Tallinnas toimuvat robootikafestivali Robotex International.

 

Festivalil sai kaasa elada joonejälgija ja robotite sumo võistlusele. Kokku osales võistlustel ligi 600 võistlejat 21 erinevast riigist. Esindatud riikide seas oli näiteks Küpros, Madagaskar, Aserbaidžaan, USA ja Türgi. Õpilastel oli võimalik külastada ka tehnoloogianäitust, mis sel aastal keskendus autonoomsetele masinatele ja elektromobiilsusele.

 

Näituse ajal sai tutvuda Cleveroni pakirobotite, TalTech päikeseenergial töötava vormeliga ning ka erinevate koduabilistega nagu robottolmuimeja ning aknapesurobot. Sel aastal oli eesmärgiks koolinoortele tutvustada interaktiivseid tehonoloogialahendusi ning meelelahutust. Selle raames sai osaleda virtuaalreaalsuse (VR) töötoas, mängida vanu tuttavaid interaktiivseid VR- ja konsoollahendusi. Õpilaste seas olidki kõige menukamad vanad konsoollahendused, kus õpilased said vanades telekates mängida esimese Nintendo, PlayStation ning XBox mängukonsooliga.

 

Kursuse raames osalesid õpilased Digipurgi töötoas "Distantsi hoidva seadme ehitamine", mis on seotud meie igapäevase 2+2 reegliga. Õpilased said Arduino baasil ehitada seadme, mis mõõdab objektide kaugust. Kui objekt oli ohutus kauguses kuvas see rohelist tuld ning kui objekt oli aga liiga lähedal, siis kuvas punase tule ning ohusignaali.

 

Lisaks sellele said õpilased osaleda TalTechi töötoas "Äriidee arendamine". Töötoas said õpilased proovile panna meeskonnatöö oskused. Töötoa lõpus tuli ehitada spagettide, nööri ning teibi abil võimalikult kõrge ehitis. Ehitise tippu tuli panna vahukomm. Kahe parima võistkonna tulemused erinesid vaid 8 cm võrra. Parima meeskonna ehitis oli lausa 69 cm kõrgune.

 

Tekst ja fotod

Laura Kuusemets

JG matemaatikaõpetaja

 

Viimati muudetud 17.11.2021.