Selgusid emakeeleolümpiaadi parimad

Loomise kuupäev 03.02.2021

Tänavune emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor toimus ajale iseloomulikult veebis. 26. jaanuaril asusid ka meie tublimad oma kodudes kokkulepitud kellaajal arvuti taha ja näitasid kahe tunni jooksul oma võimeid teema "Võõrast omaks ehk Laenamine keeles ja kultuuris" ülesandeid lahendades. Elektroonilisi sõnaraamatuid ja andmebaase kasutades paigutati muu hulgas laensõnu õigesse ajastusse, asendati võõrkeelseid või võõrapäraseid väljendeid eesti kirjakeele normidele vastavatega. Hindamisel võisid määravaks saada nii teadmised ja silmaring kui kiirus, süvenemisvõime, allikate sünteesimisoskus ning orienteerumine Tartu ülikooli testide keskkonnas. Kõike lähebki infoajastul vaja.

 

Meie kõige võidukamad on vaid 0,75 punkti vahega 12.a õpilased Raul Kaarlõp (üldvõit 11.-12. klassi arvestuses, s.t vanemas vanuserühmas) ja Berit Marie Sügis (II koht 11.-12. klassi vanuserühmas).

 

Auhinnalised kohad saavutasid ka Henry-Marcus Metsatalu (11. klassi II koht, 4. koht 11.-12.kl arvestuses), Aleksandr Petrov (12. klassi III koht, vanema vanuserühma 6.) ja Lii Maksimov (10. klassi III koht).

 

Kiitus ka kõigile teistele olümpiaadil osalejatele!

 

Õpilasi suunasid olümpiaadile õpetajad Maie Marks, Erika Prave ja Dea Proode.

 

Olümpiaadi ülesanded koostas sel aastal Tallinna Ülikool. Juba on teada ka järgmine, 2021/2022. õa teema: "Suulise ja kirjaliku suhtluse eripära", siis on korraldaja Tartu Ülikool.

 

Foto allikas: https://uueduudised.ee/silt/eesti-keel/

 

Dea Proode

JG eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Viimati muudetud 04.02.2021.