Sisekaitseakadeemia ja Jõhvi Gümnaasium allkirjastasid uuendatud koostöölepingu

Loomise kuupäev 01.11.2018

30. oktoobril 2018 allkirjastasid Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik ja Jõhvi Gümnaasiumi direktor Tatjana Ait PPA Ida Prefektuuris toimunud pidulikul kohtumisel uuendatud koostöölepingu.
Jõhvi Gümnaasium teeb Sisekaitseakadeemiaga koostööd juba mitmendat õppeaastat.

Sisekaitsemooduli läbinud õpilasele väljastab Sisekaitseakadeemia eelõppe läbimist tõendava tunnistuse, mis antakse õpilasele üle kooli lõpuaktusel.
2018. a lennu lõpuaktusel väljastati Sisekaitseakadeemia eelõppe tunnistus 35 õpilasele.
2018/19. õa-l on mooduliõpingutega seotud JG10 ja JG11 lennust kokku ca 80 õpilast. JG12 lennu 52 õpilast on mooduli juba läbinud.

Projektis osalevad lisaks Jõhvi Gümnaasiumile veel Narva Soldino Gümnaasium, Narva Vanalinna Riigikool, Narva Pähklimäe Gümnaasium, Narva Kesklinna Gümnaasium ja Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium. Koostöölepingu kohaselt õpetatakse neis koolides gümnasistidele põhiteadmisi päästjate, politseinike ja piirivalvurite tööst. Kokku puudutab see 175 õpilast.
Rektor Katri Raik ütles, et leping on hea näide sellest, kuidas me kõik koos turvalisust loome, koolist alates. Lepingu allkirjastamisel osalesid ka Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri prefekt Tarvo Kruup ja Sisekaitseakadeemia õppejõud, politseikapten Peeter Pau.

Viimati muudetud 01.11.2018.