Spinner-Eeskuju Programm

Loomise kuupäev 21.11.2018

19-20.novembril 2018 toimub Spinner-Eeskuju Programmi raames kogemusreis Jõhvi Gümnaasiumi õpetajatele, kes ettevõtlus- või majandusõpet  koolides juhendavad, toetavad või asuvad seda tegema.

Kogemusreisi eesmärk on tuua õpetajad samasse keskkonda, kogeda Eesti startup-ettevõtetes ja suuremates tehnoloogiavaldkonna tipp-ettevõtetes valitsevat töökeskkonda, töökultuuri, tehnoloogiasektori väljakutseid, ootusi, programmi sisu ja väärtusi.2

2 päeva jooksul külastati TalTech Innovatsioonikeskust,  MektoryTehnopol. Kohtumise  käigus saadi ülevaade tehnoloogiasektori üldistest arengutest, väljakutsetest, TalTechi võimalustest ja linnaku potentsiaalist Targa Linna arendajana.

Topia-s tutvustati globaalselt ümberasumise teenust pakkuva ettevõttega. Selle taga on Sten Tamkivi - Skype kunagine tegevjuht ja paljude start-up algatuste eestvedaja ja Eesti üks tuntumaid startup scene eestvedajaid.

Telliskivi Loomelinnakus- Techstars Startup Week Tallinn 2018 raames toimus paneeldiskussioon: “Kas õppimine algab pärast koolipäeva lõppu?

Käidi külas Lift99 mis on Co-working space, Garage48 ürituste korraldaja, Eesti start-up kogukonna üks keskseid kooskäimiskohti.

Ettevõtte tutvustuse ja töötajate ootuste kohta sai palju infot kaasa SEB Innovatsioonikeskusest, Taxify peakorteris, Jobbattikali kontoris, Helmes-es.

Iga tehnoloogiaettevõtte külastusest tuli välja kõige tähtsamad omadused, mida õpilased peaksid omandama tööle minnes. Need on: avatud mõtlemine, loovus, meeskonnatöö,tahtmine midagi uut õppida, inglise keel, IT, disain.

Ühelt poolt oli tegemist inspiratsioonikoolitusega, teisalt aga olulise osaga infovahetusest. Mis on vajalik nii Programmi enda arendamisel, õpetajate paremal kaasamisel ja  toetavate hoiakute kujundamisel ettevõtluse edendamisel igal haridustasandil. Spinner Programmi pilootprojekt Jõhvi Gümnaasiumis lõpeb vajaliku metoodilise materjali välja töötamise ning programmi integreerimisega ainekavasse.

 

Marianne Kama
arendus- ja projektispetsialist

Viimati muudetud 21.11.2018.