Spinner programm

Loomise kuupäev 08.11.2018

Jõhvi gümnaasiumi ettevõtlusmoodulis õppivad õpilased alustasid pilootprojektiga Spinner Programm, mis on digipädevuste ja -teadlikkuse arendamiseks disainitud ettevõtlusõppe programm.

Spinner Programmi eesmärk on viia kokku koolid ja ettevõtjad, kes on orienteeritud just suure lisandväärtuse loomisele teadmismahukas ettevõtluses. Programm ise seob tervikuks 6 põhiväärtust: ettevõtlikkuse, karjäärinõustamise, digipädevused, inspiratsiooni, motivatsiooni ja integratsiooni valdkonna tipp-spetsialistidega.

Toimus esimene seminar teemal “Algatusvõime ja motivatsioon - enesejuhtimine, meeskonna loomine, arendamine ning motiveerimine.” Õpilastele esines kogenud mentor - Farid Singh (Wise Guys). Seminar oli õpilastele väga huvitav. Farid rääkis teooriat põnevalt ja tõi tänapäevalike näiteid interneti keskkondadest ja tehnoloogia ettevõtetest. Lõi paralleele, kuidas on toimunud muudatused arvutist-nutitelefoniks jne.

Õpilased jagasid ennast gruppideks, kus anti lahendada üleanne. Tuli mõelda lahendus, kuidas film saaks teenida raha, mitte kasutada juba hetkel olemasolevaid teenimisvõimalusi. See teema tekitas palju elevust. Lõpuks said kätt proovida ja praktiseerida pitch-imist (idee esitamist). Kogu seminar viidi läbi inglise keeles, mis õpilastele sobis ideaalselt.

Viimati muudetud 08.11.2018.