Möödunud nädalavahetusel toimus Jõhvi gümnaasiumis Spinner Programmi häkaton ehk arenduslaager Ida-Viru tehnoloogiahuvilistele koolinoortele. Häkaton toimus juba teist korda ja selles osalesid Jõhvi, Kiviõli, Sillamäe ja Narva gümnaasiumi noored vanuses 16-19 a. Kogenud mentorite (ettevõtetest Bolt, Lingvist, Eesti 2.0 ja mujalt) juhendamisel arendati ideest tooteid ja teenuseid.
Arenduslaagri jooksul oli noortel võimalus osaleda erinevates programmeerimise, toodearendamise ja tööturu trendide töötubades, arutada Sten Tamkiviga ideede arendamise ja raha tõstmise üle, proovida kätt robootikas.
Žürii valis parimaks võistkonnaks Spikkeri, kes lahendab üha kasvava hulga noorte muret: pakub valemite ja nähtuste lühiseletusi kahes keeles (hetkel eesti ja vene keeles). Teise koha omanik oli Way To Do, kes võimaldab noortel leida endale praktikakoht ning saada eelnevalt baasteadmisi pehmete oskuste jms kohta.
Lisaks sellele arendati ning eriauhindadega ära märgiti veel järgmisi lahendusi:
MDML - tänavakunsti talentide koostöö ja koolituse platvorm,
Eco Eesti - kilekottide taaskasutuse süsteem ja vastav kampaania,
SafeUSB - mälupulkadel oleva informatsiooni krüpteerimise tarkvara,
Eco Evolution arendas interaktiivse mängu, mis keskendub keskkonna probleemidele pakkudes võimalust “koristada” planeet Maa jäätmetest,
Soldi jätkas esimesel Spinner häkatonil alustatud projekti turismi soodustava äppi näol,
Card2 - erinevaid plastikkaarte koondav äpp.
Kahepäevase programmi vältel juhendasid noori Eesti 2.0 ja Hüppelaua eestvedaja Ede Schank Tamkivi, Prototroni eestvedaja Jana Pavlenkova, Raul Lille ja Marina Shutova Lingvistist, Georgi Sokolov ShortWalkist, Robotalu eestvedaja ja Eesti Energia projektijuht Mihhail Derbnev, BrandEffect OÜ asutaja Anton Ossipovski ja mitmed teised.
Häkatoni läbiviimist toetasid Lingvist, Bolt, Eesti Energia, Jõhvi Kontserdimaja, Gruusia trahter Mimino, Startup Estonia, Ettevõtlik kool ja Eesti kaubandus- ja tööstuskoda.
Spinner Programmi põhiväärtusteks on kaasaegsed digioskused, vastutustundlik ettevõtlus ja kogukonna innustamine. Arenduslaager on osa suuremast ettevõtlusõppe programmist, mis on suunatud Ida-Virumaa koolidele uute koostöövormide ja tehnoloogiaettevõtluse võimaluste tutvustamiseks ning koostöö arendamiseks nendega. Programmi rakendatakse Heade Otsuse SA projekti raames, mille toetab Euroopa Sotsiaalfond INNOVE vahendusel. Projekti põhipartner on käesoleval aastal Jõhvi Gümnaasium.
Suur aitäh mentoritele, toetajatele ja osalejatele!
Marianne Kama
projekti- ja arendusspetsialist