Neljapäeval, 27. jaanuaril toimus kooli aatriumis JG12 õpilastele loeng teemal "Toit meie geenidele". Põneva loengu viisid läbi Marcella ja Katariina Bioteaduse Üliõpilaste Seltsist.
Neiud meenutasid alustuseks kuulajatele, mis on DNA ja geenid ning seejärel asusid tutvustama, kuidas geenid mõjutavad seda, mil moel keha teatud toidule reageerib.
Loengus osalejad said teada, et teadust, mis uurib genoomi, toitumise ja tervise vahelisi suhteid nimetatakse nutrigenoomikaks. Tegu on tulevikuteadusega, millel on potentsiaali ennetada või ravida teatud haigusi vaid oma toitumise muutmisega.
Farmagenoomika uurib aga geenide mõju ravimitele ning selle eesmärgiks on tagada ravimi maksimaalne toime ja ohutus kõikidele inimestele.
Huvitav uus teadmine: ~55% inimestest on aeglased kofeiini metaboliseerijad ning selle tõttu on neil suurenenud risk infarktiks ja kõrgeks vererõhuks.
Kindlasti tasub meeles pidada, et õige toitumisega on võimalik ennetada haiguste kujunemist ja kulgu.
Lõpetuseks oli kordav Kahoot, mille võitis Angelika Hainatskaja 12.a klassist.
Kõigile, kes soovivad antud teema kohta rohkem teada saada tasuks lugeda järgnevat veebilehte: https://www.bys.ee/bloglink opens on new page
Fotode autor K. Kaarmaa
Carmelyta Soone
JG12 õpilane