Tõnu Raadik pani aatriumi helisema

Loomise kuupäev 15.03.2019

14. märtsil esines Jõhvi Gümnaasiumis Tõnu Raadik. 


Jõhvi põhikooli lõpetanud helilooja ja näitleja tutvustas emakeelepäeva raames oma loomingut, meenutas kooliaega ning esitas Jõhvi Gümnaasiumi perele oma laule, viiuli- ja kitarripalasid. Publik nautis Raadiku energilist esinemist, kuulis erinevaid muusikažanre nagu ballaad, jazz, sving jt ning esitas muusikule küsimusi. 
Eriti üllatav oli kuulda tuttavaid noote ja siis aru saada, et see on põhikooli muusikaõpiku pala „Hymn“, mida paljud on oma lapsepõlves laulnud.

„Kui sain teada, et kooli tuleb helilooja esinema, mõtlesin esialgu, et ees ootab banaalne esitlus. Kui Raadik võttis viiuli kätte, sain aru, et ma eksisin. Ta mängis väga põnevaid ja energilisi lugusid. Kõik tundus väga kaasaegne ja ei olnud üldse igav. Oli näha, et publik oli huvitatud ja jälgis huviga kõike, mis ta tegi, “ kommenteeris üritust 11. lennu õpilane Viktoria Hunt.

Meie koolist oli Raadik vaimustuses. Ta ei arvanud, et Eestis on selliseid koole. „On tunne, et ma olen Jaapanis,“ ütles helilooja. Kooli arhitektuur tundus talle moodne ja kaasaegne, inimesed toredad.

Tatjana Flegentova, 11.b klassi õpilane

Foto: Kristiina Ragni

Viimati muudetud 16.03.2019.